Mikrofon...nie działa

Na wstepie chciłbym napisać, ze ten problem nie jest tak łatwy jak sie wydaje…

Problem: Nie działają mikrofony.

Przyczyna: brak

podejrzenia: brak

Platforma: Win XP sp2

Karta: zintegrowana

Wersja sterowniaka audia 5.10.0.5850

kontroler audio nVidia(00EA)

kodek audio ALC850

Wszystko w głosnosci jest w miare poglosnione(mikrofon wlaczony)

Test PC był robiony na 7 roznych mikrofonach przyniesionych od znajomych(działajacych).

Po przylozeniu do ust mikrofonu i dmuchnieciu słychac dzwiek z mikrofona wiec podlaczenie jak najbardziej prawdlowe.

Szukałem podobne tematy ale w kazdym z znalezionych nie było metody ktora by podziałała.

Wyłącz mikrofon w urządzeniach wyjściowych , ma być włączony tylko ja wejście. Też się kiedyś tego naszukałem.:mrgreen:

gugu007

Czy mozesz przedstawic gdzie sie znajduja opcje “urzadzen wejsciowych/wyjsciowe” cos nie idzie mi znalezienie.

Miałem ten sam problem ;] W moim przypadku (jak i gdy kolega miał ten sam kłopot) trzeba było zrobić tak:

-klikamy głośniczek koło zegarka systemowego w celu otworzenia okienka z regulacją głośności

następnie:

-opcje i zaznaczamy sterownik zaawansowany

-pod regulacja głośności mikrofonu pojawi się opcja zaawansowane którą klikamy

-w okienku które sie pojawi zaznaczamy: Zwiększenie wydajności mikrofonu

Okienka zamykamy i sprawdzamy czy mikrofon działa ;]

W moim przypadku pomogło, a doszedłem do tego dopiero gdy kupiłem nowy mikrofon (myślałem, że stary jest zepsuty) i okazało się, że też niedziała :slight_smile:

A może się przyda -poczytaj:

http://www.skype.com/intl/pl/help/guide … setup.html

obok zegarka w tym glosniku jak wejde zaawansowane mikrofon nie da sie przesunac wogule nic sie nie da zrobic

Wiem w zaawansowanych mikrofonu suwaków przesuwać się nie da ale chodzi tylko o to żeby zaznaczyć opcje: Zwiększenie wydajności mikrofonu. U mnie jak już mówiłem pomogło.

Jak juz wczesniej pisałem, problem nie jest taki prosty jak sie wydaje.

Powyzszy artykuł został juz wczesniej przezemnie przeczytany i zastosowany.

przemek_144

Nie mam takiej opcji w “zaawansowane”

Ale chyba o to chodzi aby zwiekszyc czułośc mikrofonu.

Jak tam nie ma tej opcji to gdzie jej szukać??