Mikrofon nie działa ;/

Witam.

Ostatnio aktualizowałem sobie wszystkie sterowniki, gdy nadszedł czas na sterowniki karty dźwiękowej był błąd z komunikatem “Twoje urządzenie nie spełnia wymagań” (coś w tym stylu nie pamiętam). Myślałem, że nic się wielkiego nie stało, lecz okazało się, że dźwięk nie działa. Poszukałem w necie rozwiązania i naprawiłem. Po kilku dniach chciałem pogadać na Skype, lecz się okazało, że też mikrofon nie działa (“Błąd z urządzeniem nagrywającym”). Męczę się już dobre kilka godzin i nie mogę znaleźć rozwiązania. Trzeba dodać, że gdy wchodzę w opcje Dźwięk -> Nagrywanie zacina mi się okno, nie mogę go wyłączyć ani nic zrobić (jedyny sposób na wyłączenie to przez wyłączenie systemu lub przez menadżera zadań).

Przywrócenie sterowników nic nie dało. Instalowanie Realteka też niezbyt.

Więc pytanie brzmi: Czy istnieje inna metoda włączenia mikrofonu niż poprzez Dźwięk -> Nagrywanie? Bądź inna pomoc. 

Proszę o pomoc trochę zielony w tym jestem więc nie wiem co zrobić…

szklana_kula.jpg

 

Spróbuj podać jakieś informacje (system operacyjny (dokładnie), model karty dźwiękowej (wbudowana w płytę główną? Jeżeli tak, to model płyty głównej).

Poradziłem sobie! Błąd był w tym że w Regedit użytkownicy nie mieli uprawnień do korzystania z niego… Dzięki za wszelką pomoc ;D