Mikrofon nie wykrywa mojego głosu

Witam. Tak jak napisałem w temacie, mój mikrofon nie wykrywa mojego głosu ale doskonale wychwytuje to co się dzieje w moich słuchawkach. To nie jest wina mikrofonu, ponieważ podłączyłem stare słuchawki i jest dokładnie tak samo. Jeśli to ma jakieś znaczenie to mam Windows 7.

Z tego co napisałeś za Mikrofon “robi” wyjście dźwięku.

Prawym na ikonkę głośniczka przy zegarku > Urządzenia do nagrywania > Kliknij na Mikrofon (raz) i na dole kliknij “Ustaw domyślne”.

Powinno pomóc.

Zrobiłem tak jak powiedziałeś ale nie mogę kliknąć w “Ustaw domyślne”. Pole jest nieaktywne.

Kliknąłeś raz na Mikrofon jak pisałem ?

@edit:

Czy tak wygląda to okienko u Ciebie (chodzi o Mikrofon):

nagrywania.png

87538161614406208038.png

Sprawdź wyciszenie mikrofonu w Nagrywaniu prawie na minimum.

/ dziesiętne milimetra mają duże znaczenie /.

kliknij aby powiększyć :

mikrofon.th.png

http://iv.pl/images/55089143635952602336.png

Jaką masz kartę dźwiękową ?

Korzystasz z przedniego panela komputera ?

Widzę kartę High Definition Audio tylko dokładnie jaka ?

Ja mam Windows XP i kartę Realtek ALC883 :

cichy-mikrofon-t401860.html

Ty masz Windows 7 i przez to panel sterowników inaczej wygląda ale w opcjach powinno być tak samo ustawione.

ALC888

Tak

Teraz coś pogrzebałem i na razie działa dobrze…

A więc masz kartę dźwiękową Realtek ALC888, te same sterowniki co ja mam tylko przeznaczone na Windows 7.

U mnie po instalacji sterowników wszystko samo się prawidłowo ustawia, jedynie co zmieniam

to wykrywanie panela przedniego ale tak jest na płycie GIGABYTE, na innej może nie działać.

Ważne że naprawiłeś, widocznie wcześniej coś pomieszałeś w ustawieniach :wink:

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Przez chwilę działał i teraz znowu ten sam problem…

Podlacz z tylu go do karty dzwiekowej jak masz i panel sterowania-ustawienia dzwiekow i sprawdz tam opcje opcje mikrofonu moze tylko jest wyciszony