Mikrofon podłączony do gniazdka nie działa

Chce podłączyć go gniazdka mikrofon ale nie działa. I teraz nie wiem co się dzieje, czy ja coś po majstrowałam czy chodzi o coś innego. Słuchawki też nie działają. 

Jak podłącze słuchawki to mi wycisza głośniki do zera ale w słuchawkach nic nie słychać. Poradzicie coś na ten mikrofon? Bardzo mi zależy :slight_smile:

Czy są zainstalowane sterowniki? Objawem braku sterowników (mimo tego, że jest dźwięk na głośnikach) jest właśnie brak dźwięku z mikrofonu, albo właśnie problem z wyjściem audio. Zawsze jest też możliwość, że odłączył się kabel od płyty głównej (taśma), co się zdarza. Naprawa prosta, ale wymaga doświadczenia (rozkręcanie laptopa to żadna przyjemność).

Sprawdziłam jeszcze raz i po włożeniu wtyczki nie wycisza na 100% głośników :C 

A jakich sterowników? Jak zaglądam w panel sterowania i w dźwięk to tam pisze, że są.

A inne głośniki, słuchawki też nie działają?

mandi

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Nie mam innych słuchawek i głośników.

 

To kup za 2-3zł słuchawki i wypróbuj. Albo poproś kogoś, kto ma słuchawki aby pożyczył na 30 sekund.

A gdzie takie tanie można dostać? Chętnie kupię.

 

Allegro.

Widziałam. Fajne ale przesyłka 17 zł. W sklepie kupie i na to samo wyjdzie :slight_smile: Trzeba mi poczekać do poniedziałku teraz. Na razie dziękuje za pomoc. Odezwę się w poniedziałek. 

 

Więc kupiłam nowe słuchawki. Objawy takie same jak przy starych słuchawkach. 

A może ja coś poprzestawiałam w ustawieniach, że tak się dzieje teraz?

 

I jeszcze coś. Teraz znalazłam podobny temat na innym forum i tak ktoś z takim problemem wkleił  zdjęcia z panelu sterowania. I u niego jest dużo opcji a u mnie tylko głośniki :c  Nie wiem czy tu mogę dać linka do tego tematu na innym forum? ;/

Ostatnio też wymieniłam win 8 na win 8.1. Skutek jest taki, że nie czyta mi kart :C Właśnie to zauważyłam :C

Po pierwsze zacznij od sprawdzenia jaką masz kartę dźwiękową, zainstaluj do niej najnowsze sterowniki pod Windows 8.1. To samo tyczy się czytnika kart, raczej pewne, że winne są tu stery. Jeśli instalowałeś jakieś sterowniki do tych urządzeń spróbuj przywrócić stare.

Też tak miałem, okazało się, że gniazdo słuchawkowe jest 4 pinowe zintegrowane z mikrofonem a słuchawki 3 pinowe no i lipa :frowning: