Mikrofon pojemnosciowy

Witam ,

Słuchajcie, od pewnego czasu chce ponagrywac trochę podcastów.

Jako ,że chciałbym zrobić to na odpowiednim poziomie musze zainwestowac w sprzęt.

Na rynku sa obecnie modne mikrofony pojemnościowe USB. Co o nich myślicie?

Jakoś nie przekonuje mnie to, ale znów kusi brak wydatków na interfejs bądź mixer.

 

Co do mikrofonów, wy znacie się lepiej. Szukam mikrofonu by uzyskac miłe brzmnie, by przyszlych słuchaczy to przyciągało

Moimi faworytami są:

  • MXL 770 (bądź 990)

  • AKG 120P

  • Superlux E205

  • ew. Audio-Technica AT2020

 

Kwestie podłączenia. Sam nie wiem czy mixer czy interfejs. Mam tu dylemat kierując się bardziej w interfejs. Nie przywiązuje dłuzej uwagi do tego co to będzie, po prostu ma to działac na PC. Początkowo będę nagrywał na jednym mikrofonie, ale zakładam w przyszłości rozbudować o drugi mikrofon i nagrywac np. dyskusję w 2 osoby

Zastnawiałem się nad:

  • M-Track

  • Alesis i02 EXPRESS

  • Presonus AudioBox

  • Focusrite Scarlett 2i2

 

Czy taki komplet mikrofonu XLR + interfejs będzie dobrym rozwiązaniem do podcastów i późniejszych dyskusji na pewny tematy na wzór krótkich programów radiowych na zasadzie: prowadzący i gość.

 

A może jak już wspominałem, kupić mikrofon w wersji USB i bez zbędnych dodatkowych kosztów można po chwili nagrywać?

Myślałem o M-Audio Vocal Avid

 

 

Kwestie ogólne:

  • Czy warto kupić takie sprzęty używane? Zauważyłem ,że można trochę zaoszczedzic.

  • Czy mikrofony pojemnościowe faktycznie są tak czułe ,że mogą wyłapac ew. szumy wiatraka z PC który jest pod biurkiem? I jeśli tak czy zmiejszając czułość mikrofonu eleminuje niechciane odgłosy?

  • Czy interfejsy/mixery będą działały na systemach Windows? Obecnie korzystam z Seven(7) ale pomału myslę o przesiadce na Win10. Korzystają z jakiś sterowników czy to plug&play?

 

 

  • Mam nadzieję ,że pomożecie mi rzetelnie. W końcu chce zrobić porządne materiałe.

Budżet podobny do cen moich zestawów, im mniej tym dla mnie lepiej.