Mikrofon - problem z bardzo niską czułością

Karta dźwiękowa (Realtek ALC-892)jest zintegrowana z płytą główna asrock p67 pro3. Mikrofon to mediatech mt390. W ogóle mnie nie słychać podczas mówienia, gdy mikrofon mam przypięty do koszulki. Słychać tylko gdy mówię w odległości około 0,5 cm wprost na niego, albo gdy zwiększam czułość mikrofonu w sterownikach o 30dB. Problem w tym, że wtedy strasznie buczy i nie da się ze mną rozmawiać. Nawet ja słyszę zauważalne buczenie w słuchawkach przy zwiększonej czułości. Bawiłem się trochę w sterownikach, ale nic nie udało mi się osiągnąć, dlatego zakładam temat. Sterowniki najnowsze, bo dzisiaj aktualizowałem, ale na starszych było tak samo. Dotyczy zarówno panelu tylnego jak i przedniego. Nawet odłączyłem przedni panel, ale nic to nie dało. W sterownikach mam ustawioną głośność nagrywania i odtwarzania na max. Włączone tłumienie zakłóceń oraz echa. Próbowałem na różnych ustawieniach, ale nic to nie dało. Na razie nie mam możliwości sprawdzenia innego mikrofonu na mojej karcie, ani tego mikrofonu na innym kompie, więc proszę o pomoc w zakresie oprogramowania i ustawień, które mogą mi pomóc.

Dzięki i pozdrawiam.

Włączone tłumienie zakłóceń oraz echa nic nie pomoże, bo to służy do czego innego.

Czy w ustawieniach mikrofonu masz ptaszek przy “microphone boost”? Ta opcja jest w regulacji głośności windows a nie menedżera realtek.

Jeśli słychać słabo przez skype, to wyłącz mu w opcjach (ustawienia audio) “automatycznie dostosuj ustawienia mikrofonu”.

Karta dźwiękowa Realtek ALC892

Sterowniki:

http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-Hig … 21164.html

Wybierz odpowiedni system…

Jeżeli masz Windows XP to sprawdź ustawienia.

prawidłowe ustawienia - kliknij aby powiększyć :

ustawieniarealtek.th.jpg regulacjanagrywania.th.jpg

Odtwarzaj prawie na maksimum.

Nagrywaj / Regulacja nagrywania / prawie na minimum - inaczej mikrofon nie będzie działać.

/ dziesiętne milimetra mają duże znaczenie /.

W niektórych przypadkach trzeba odznaczyć Miks stereo.

Problem z przednim panelem komputera / mikrofon oraz słuchawki / to zaznacz

v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego :

analogowe.th.jpg wycz.th.jpg

OK – OK.

Na nowszych systemach podobnie - szukaj w opcjach…

Mam windowsa 7.

Christofor:

Nie ma czegoś takiego jak microphone boost w ustawieniach albo nie mogę znaleźć. Jest tylko to zwiększenie czułości mikrofonu w przedziale 0-30dB, ale powoduje straszne buczenie, a niewiele daje. Sprawdzałem zarówno ustawienie Windowsa i sterowników. Wiele z nich pokrywa się ze sobą i zmieniając w jednym zmienia się w drugim.

XMan:

Dokładnie te sterowniki wgrywałem, jednak u mnie wyglądają zupełnie inaczej i jest mniej funkcji do zmiany. Możliwe że z powodu Windowsa 7 lub płyt głównej Asrocka a nie Gigabytea. Poza tym mikser głośności w Win7 jest ubogi w porównaniu do XP i niewiele da się tam ustawić.

Zatem problem nierozwiązany i dalej proszę o pomoc.