Mikrofon - problem

(system) #1

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Pierwszy raz jestem na forum i mam do was prośbę o pomoc w uruchomieniu mikrofonu w Win Xp.

Przeczytałem wszystkie posty znajdujące się na forum dotyczące podobnych problemów i żaden nie pasuje do mojej prośby.

Kupiłem mikrofon ,podłączyłem tam gdzie trzeba i nic.

Pogrzebałem w panelu sterowania w zakładce mowa i stwierdziłem ,że w tej sekcji nie ma możliwości wyboru źródła głosu.

Opcja USTAWIENIA jest nieaktywna. Gzie leży problem?

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

Dzięki.

(Maniooo666) #2

Witam,

może lepiej spróbuj Panel Sterowania->Dźwięki i urządzenia audio, tam w zakładce Dźwięk->Zaawansowane i można szaleć. W menu Opcje->Właściwości możesz wybrać, czy chcesz ustawiać opcje nagrywania, czy odtwarzanie.

(system) #3

Wszystko ładnie ,ale przy mikrofonie zakładka Zaawansowane jest nieaktywna. I nie mam wyboru danego urządzenia.

Mam kartę zintegrowaną Vinil AC 97.

(Maniooo666) #4

Witam ponownie,

dobra, najpierw ustalmy fakty.

masz na myśli. że mikrofon nie rejestruje dźwięku, tak? Jeśli tak, to po co Ci zakładka Zaawansowane? U mnie też jest nieaktywana, ale mikrofon działa, bo w po naciśnięciu przycisku znajdującego się tuż przy obok (Głośność) mam ustawiony suwak do góry. Gdzie więc leży problem? Dodatkowo możesz wybrać zakładkę Głos i tam Testowanie sprzętu, co pozwoli na regulację tych ustawień w czasie rzeczywistym w zależności od natężenia Twojego głosu.

(Zbych ) #5

W trayu gdzieś obok zegarka powinna być ikonka od karty dzwiękowej kliknij na nią i jak otworzy sie okno to sprawdz czy zaznaczony jest mikrofon.

(Lackymen5) #6

nie masz softu jak np. mixer uruchamianego ze startem systemu?. Jeśli nie rejestruje dżwieku w teście systemu(jw) to może masz nieaktywną opcję mikrofonu,popatrz w trayu (ja np.mam C- Media mixer i tam uaktywniłem mikrofon )