Mikrofon - problem

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Pierwszy raz jestem na forum i mam do was prośbę o pomoc w uruchomieniu mikrofonu w Win Xp.

Przeczytałem wszystkie posty znajdujące się na forum dotyczące podobnych problemów i żaden nie pasuje do mojej prośby.

Kupiłem mikrofon ,podłączyłem tam gdzie trzeba i nic.

Pogrzebałem w panelu sterowania w zakładce mowa i stwierdziłem ,że w tej sekcji nie ma możliwości wyboru źródła głosu.

Opcja USTAWIENIA jest nieaktywna. Gzie leży problem?

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

Dzięki.

Witam,

może lepiej spróbuj Panel Sterowania->Dźwięki i urządzenia audio, tam w zakładce Dźwięk->Zaawansowane i można szaleć. W menu Opcje->Właściwości możesz wybrać, czy chcesz ustawiać opcje nagrywania, czy odtwarzanie.

Wszystko ładnie ,ale przy mikrofonie zakładka Zaawansowane jest nieaktywna. I nie mam wyboru danego urządzenia.

Mam kartę zintegrowaną Vinil AC 97.

Witam ponownie,

dobra, najpierw ustalmy fakty.

masz na myśli. że mikrofon nie rejestruje dźwięku, tak? Jeśli tak, to po co Ci zakładka Zaawansowane? U mnie też jest nieaktywana, ale mikrofon działa, bo w po naciśnięciu przycisku znajdującego się tuż przy obok (Głośność) mam ustawiony suwak do góry. Gdzie więc leży problem? Dodatkowo możesz wybrać zakładkę Głos i tam Testowanie sprzętu, co pozwoli na regulację tych ustawień w czasie rzeczywistym w zależności od natężenia Twojego głosu.

W trayu gdzieś obok zegarka powinna być ikonka od karty dzwiękowej kliknij na nią i jak otworzy sie okno to sprawdz czy zaznaczony jest mikrofon.

nie masz softu jak np. mixer uruchamianego ze startem systemu?. Jeśli nie rejestruje dżwieku w teście systemu(jw) to może masz nieaktywną opcję mikrofonu,popatrz w trayu (ja np.mam C- Media mixer i tam uaktywniłem mikrofon )