Mikrofon problem

Mam podłączonego kompa do kina domowego i chciałbym jeszcze podłączyć mikrofon. Chodzi mi o to że jak poleci jakaś muza to będzie można mówić lub śpiewać do mikrofonu? Jak to zrobić?

Musisz podpiąć mikrofon do karty dźwiękowej lub jak masz pięcio kanałową to tam jest 6 wejście pod mikrofon i po robocie. Po tem wchodzisz w tray`u do opcji dźwięku -> właściwości -> przestawiasz na nagrywanie

Zamykasz okno opcji i zaznaczasz mikrofon.

Jak masz pytania to pisz :stuck_out_tongue:

Hmm… z tyłu w karcie dźwiękowej mam 3 wejścia i jedno jest do mikrofonu to wiem. Tylko jak coś mówie przez mikrofon to nie słychać, próbowałem na rejestrtorze dźwięku i się nagrało, tylko tam jest głos wtedy gdy dopiero się go nagra i puści :roll:

Wydaje mi się że to zależy od karty dźwiękowej, kiedyś, na starym kompie jeżeli był podłączony mikrofon to mogłem gadać i było mnie słychać odrazu w głośnikach, ale ponieważ powodowało to sprzęganie się mikrofonu z głośnikami, to dlatgo chyba już tego nie robią

Hmmm no to co polecacie? Może jakiś program albo coś? Bo potrzebowałbym to na dziś na 15 :roll:

Może dodatkowo powinieneś włączyć w mikserze karty dźwiękowej nagrywanie przez mikrofon?

A gdzie taka funkacja jest?

kingpc zainstaluj jakiś program do tworzenia i obróbki dźwięku.

Na vortalu jest sporo.

W np. audacity masz możliwość słyszenia na bierząco swego głosu.

A tak to musisz nagrać i dopiero odsłuchać.