Mikrofon - przy nasłuchiwaniu dobrze słychać, ale w ogóle nie reaguje / nie działa

sprzęt
windows10

(dexyy) #1

Cześć i czołem. Mam pewien problem, ponieważ podłączyłem mikrofon który wcześniej działał bardzo dobrze, wchodzę do gry i chcę coś powiedzieć. Nic nie reaguje, wchodzę w ustawienia dźwięku Windows’a mówiąc do mikrofonu, lecz nic się nie dzieje. Postanowiłem włączyć nasłuchiwanie i wszystko bardzo dobrze słychać.
Podłączenie do panelu przedniego nic nie zmienia. Nie wiem czy to ma jakiś związek z tym, ale dzień przed czyściłem w środku komputer i odkręcałem wentylator od procesora żeby go wyczyścić, wszystko wróciło na miejsce.
Jeśli potrzeba więcej informacji proszę pisać.

(Dimatheus) #2

Hej,

A masz ustawiony odpowiedni poziom głośności mikrofonu w ustawieniach audio?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(dexyy) #3

Tak, wszystko jest ustawione na maksymalną głośność. Przypominam, iż przy zaznaczeniu opcji nasłuchiwania urządzenia - wszystko słychać bardzo dobrze.

(Dimatheus) #4

Hej,

A możesz pokazać na screenach ustawienia nagrywania oraz urządzenia do nagrywania? Chodzi o coś takiego.

obraz

We właściwościach urządzenia domyślnego pokaż wszystkie zakładki.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(krystian3w) #5

Czy ten Windows 10 przeszedł może aktualizacje do wersji kwietniowej 2018 (April Update 2018 (1803)).

Jak tak, to może pomoże aktywacja mikrofonu w kafelkowych ustawieniach:

image

Ma / powinno być włączone.

Możesz aplikacjom kafelkowym pojedynczo zabronić dodatkowo.

Komputer nie wykrywa mikrofonu
Mikrofon nie działa po aktualizacji Windows
(dexyy) #6

Nie posiadam także głośników, nie wiem co to za dziwna opcja odtwarzania :shushing_face:

(dexyy) #7

Tak, przeszedł aktualizację. Mikrofon naprawiony po włączeniu dostępu, dziękuje!