Mikrofon - przy nasłuchiwaniu dobrze słychać, ale w ogóle nie reaguje / nie działa

Cześć i czołem. Mam pewien problem, ponieważ podłączyłem mikrofon który wcześniej działał bardzo dobrze, wchodzę do gry i chcę coś powiedzieć. Nic nie reaguje, wchodzę w ustawienia dźwięku Windows’a mówiąc do mikrofonu, lecz nic się nie dzieje. Postanowiłem włączyć nasłuchiwanie i wszystko bardzo dobrze słychać.
Podłączenie do panelu przedniego nic nie zmienia. Nie wiem czy to ma jakiś związek z tym, ale dzień przed czyściłem w środku komputer i odkręcałem wentylator od procesora żeby go wyczyścić, wszystko wróciło na miejsce.
Jeśli potrzeba więcej informacji proszę pisać.

Hej,

A masz ustawiony odpowiedni poziom głośności mikrofonu w ustawieniach audio?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak, wszystko jest ustawione na maksymalną głośność. Przypominam, iż przy zaznaczeniu opcji nasłuchiwania urządzenia - wszystko słychać bardzo dobrze.

Hej,

A możesz pokazać na screenach ustawienia nagrywania oraz urządzenia do nagrywania? Chodzi o coś takiego.

obraz

We właściwościach urządzenia domyślnego pokaż wszystkie zakładki.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Czy ten Windows 10 przeszedł może aktualizacje do wersji kwietniowej 2018 (April Update 2018 (1803)).

Jak tak, to może pomoże aktywacja mikrofonu w kafelkowych ustawieniach:

Ma / powinno być włączone.

Możesz aplikacjom kafelkowym pojedynczo zabronić dodatkowo.

2 polubienia


Nie posiadam także głośników, nie wiem co to za dziwna opcja odtwarzania :shushing_face:

Tak, przeszedł aktualizację. Mikrofon naprawiony po włączeniu dostępu, dziękuje!

2 polubienia