Mikrofon przy słuchawkach w W10 - nie działa [SOLVED]

Tak, wiem, sporo tych tematów o niedziałającym mikrofonie… Ale po kolei:

  • kupiłem ostatnio słuchawki z dopinanym mikrofonem Natec Genesis H59

  • w systemie [Windows 10 64-bit] zainstalowane sterowniki Realtek

  • we właściwościach dźwięku mikrofon jest oznaczony jako podłączony (na zielono). Bawiłem się już z ustawieniami, zwiększanie czułości mikrofonu, zmianą próbkowania dźwięku z 44100 Hz na 96000 Hz (że podobno pomaga, było o tym w jednym poradników na jakie trafiłem)

  • nie ma różnicy, czy podłącze słuchawki i mikrofon (osobne wejścia: zielone i czerwone) do gniazd na przodzie jednostki centralnej czy do gniazd z tyłu: słuchawki grają super, mikrofon nie.

 

Wypróbowywałem mikrofon rejestratorem dźwięku w W10, instalowałem Audacity, odpalałem Skype’a - i nic. Mikrofon nie gra.

Sprawdzałem “na szybko” na innym komputerze, bez bawienia się w grzebanie w opcjach - też mikrofon nie chodzi.

Ludzie, standardowy mikrofon przy słuchawkach, taki choćby do Skype’a to nie jest jakaś kosmiczna technologia, żeby przy niej grzebać. Ma ktoś pomysł, co z tym zrobić?

Czyli wygląda na uszkodzony?

Ze zdjęć w grafice googla wynika, że zestaw podłączasz do PC przez przejściówkę, bo kabel słuchawek zakończony jest jednym wtykiem 4-stykowym. Żeby wykluczyć uszkodzenie samego kabla i jednocześnie przejściówki podłącz zestaw słuchawkowy 4-stykowym wtykiem do smartfona lub laptopa z zintegrowanym wejściem audio i wykonaj np. testową rozmowę w Skype.

Ok, temat do zamknięcie.

Nie zauważyłem, że na kablu, jest pilot, na którym - oprócz regulacji głośności - jest również… włącznik mikrofonu. Nie muszę pisać, że był wyłączony. Ale na swoją obronę dodam, że tego włącznika nie było w ogóle widać. Tak był zakamuflowany :stuck_out_tongue:

Wybaczcie za zamieszanie :slight_smile: Głupio mi jak diabli :stuck_out_tongue: