Mikrofon raz działa, raz nie w grach!

Witam, pewnego dnia gracze w CS Source i Team Fortress 2 zaczęli się skarżyć, że mikrofon mi trzeszczy i to bardzo. I rzeczywiście trzeszczał mi jednak raz działał dobrze a raz nie. NA skype i w rejestratorze dźwięku jest wszystko OK (chociaż miałem przypadek, że w rejestratorze dźwięku mi trzeszczał, ale to pewnie dlatego, że miałem steama włączonego). Moja karta dźwiękowa to SoundMAX digiatal HD Audio.

Ja widzę 2 możliwe przyczyny:

Pierwszą i tańsza jest uszkodzony mikrofon lub kable\wtyczka\gniazdo

Drugą uszkodzona karta muzyczna czyli uszkodzona płyta główna (karta jest zintegrowana)

Moja sugestia: sprawdź inny mikrofon

Zawsze możesz sobie sprawić kamerkę usb z mikrofonem lub jakieś słuchawki na usb z mikrofonem.

ps. A sprawdziłeś konfiguracje mikrofonu w Steam’ie i w grach.

Tak, sprawdziłem i zrobiłem reinstall steama. Dam znać czy to pomogło czy nie.

Poza tym od razu powiem, że kiedyś było wszystko OK, niedawno ten problem się pojawił z dnia na dzień. :frowning:

A w grach?

Z tego co wiem to w tych grach też masz ustawienia mikrofonu miedzy innymi czułości.

Zmiana czułości nic nie daje. Reinstall steama też nie. Wydawało się, że po reinstalu działa wszystko, aż tu nagle dałem znowu test mikrofonu i było tylko tststttttsssstttttttt tak jak wcześniej.

Mam wielkie wrażenie, że dzieje się to tylko przy włączonej grze…

możesz jeszcze spróbować reinstalacje sterowników, ale wątpię żeby to pomogło.

sprawdź inny mikrofon te rzeczy czasami po prostu się psują

Po 1. Mam sterownik SoundMAX Digital HD Audio i reinstalowałem go i nic nie pomogło (Jeżeli chodzi o taką reinstalacje, czy jakąś inną np. w menedżerze zadań, nie wiem nie znam sie za bardzo)

Po 2. To się przytrafia chyba tylko kiedy gra jest włączona. Więc wątpię aby to była wina mikrofonu.

@EDIT: Dobra chyba działa. Przeczytałem na jednym forum, że obok mikrofonu nie może być podpięty pendrive lub wi-fi. Ja miałem jednak podpięty bluetooth i po odpięciu jest wszystko git! Dzięki ci za pomoc przybylas, jeżeli problem się pojawi to się odezwę :slight_smile: