Mikrofon raz działa, raz nie w grach!

(Mateusz 1008) #1

Witam, pewnego dnia gracze w CS Source i Team Fortress 2 zaczęli się skarżyć, że mikrofon mi trzeszczy i to bardzo. I rzeczywiście trzeszczał mi jednak raz działał dobrze a raz nie. NA skype i w rejestratorze dźwięku jest wszystko OK (chociaż miałem przypadek, że w rejestratorze dźwięku mi trzeszczał, ale to pewnie dlatego, że miałem steama włączonego). Moja karta dźwiękowa to SoundMAX digiatal HD Audio.

(przybylas) #2

Ja widzę 2 możliwe przyczyny:

Pierwszą i tańsza jest uszkodzony mikrofon lub kable\wtyczka\gniazdo

Drugą uszkodzona karta muzyczna czyli uszkodzona płyta główna (karta jest zintegrowana)

Moja sugestia: sprawdź inny mikrofon

Zawsze możesz sobie sprawić kamerkę usb z mikrofonem lub jakieś słuchawki na usb z mikrofonem.

ps. A sprawdziłeś konfiguracje mikrofonu w Steam’ie i w grach.

(Mateusz 1008) #3

Tak, sprawdziłem i zrobiłem reinstall steama. Dam znać czy to pomogło czy nie.

Poza tym od razu powiem, że kiedyś było wszystko OK, niedawno ten problem się pojawił z dnia na dzień. :frowning:

(przybylas) #4

A w grach?

Z tego co wiem to w tych grach też masz ustawienia mikrofonu miedzy innymi czułości.

(Mateusz 1008) #5

Zmiana czułości nic nie daje. Reinstall steama też nie. Wydawało się, że po reinstalu działa wszystko, aż tu nagle dałem znowu test mikrofonu i było tylko tststttttsssstttttttt tak jak wcześniej.

Mam wielkie wrażenie, że dzieje się to tylko przy włączonej grze…

(przybylas) #6

możesz jeszcze spróbować reinstalacje sterowników, ale wątpię żeby to pomogło.

sprawdź inny mikrofon te rzeczy czasami po prostu się psują

(Mateusz 1008) #7

Po 1. Mam sterownik SoundMAX Digital HD Audio i reinstalowałem go i nic nie pomogło (Jeżeli chodzi o taką reinstalacje, czy jakąś inną np. w menedżerze zadań, nie wiem nie znam sie za bardzo)

Po 2. To się przytrafia chyba tylko kiedy gra jest włączona. Więc wątpię aby to była wina mikrofonu.

@EDIT: Dobra chyba działa. Przeczytałem na jednym forum, że obok mikrofonu nie może być podpięty pendrive lub wi-fi. Ja miałem jednak podpięty bluetooth i po odpięciu jest wszystko git! Dzięki ci za pomoc przybylas, jeżeli problem się pojawi to się odezwę :slight_smile: