Mikrofon sam się przestawia w ustawieniach Karty Muzycznej

Witam.

Moja Konfiguracja:

Płyta Główna:Asus P5Q SE Plus

Procesor:Core 2 Quad Q8300 4x2.5GHz (O/C 3.0 GHz)

Ram:Kingston HyperX 800 MHz 2x512MB

Karta Graficzna:Palit NVidia Geforce 8800GT 512MB/256Mbit//

Karta Muzyczna:Integra VIA (VIA VT1708S)

System Operacyjny: Windows XP SP3 (nie przechodzę na 7 ponieważ za mało ramu)

Mój problem:

Komputer kupiłem aby wreście pograć sobie w Left 4 Dead i Left 4 Dead 2 (obie gry oryginalne na steamie tutaj dowód http://steamcommunity.com/id/siergiej/games ) Niestety mam problem który postaram się opisać. Mam swoją ekipę do grania w Left 4 Dead’a i co jakiś czas spotykamy się na Teamspeaku2/Ventrilo aby razem pograć w 8 osób.

Ale niestety jest problem podczas grania w owe gry…

Tak wygląda moje okno z ustawieniami karty muzycznej VIA jeśli chodzi o zakładkę Recording gdy wszystko dobrze działa:

39230577.jpg

Wchodzę na jakiś serwer z kumplami. Kumple na Teamspeaku2/Ventrilo mnie słyszą. Gramy pierwszą mape (w Left 4 Deadzie kampanie trwają od 4-5 plansz) perfekcyjnie mnie słychać. Zaczyna się ładować druga mapa i tutaj już dupa… Na teamspeaku/ventrilo krzyczą do mnie czy ja jestem przy kompie w ogóle a ja odpowiadam ale już mnie nie słyszą.

Wchodzę po wczytaniu nowej mapy w left 4 dead’zie w ustawienia karty muzycznej VIA w zakładkę Recording i widzę coś takiego:

38062451.jpg

Karta uparcię ustawia sobie że mam podłączony Mikrofon na forncie, gdzie front panel u mnie nie jest w ogóle podłączony ani głośnik/mikrofon ani USB ponieważ front panel w mojej obudowie jest zepsuty…

Bardzo proszę o pomoc Drivery od VIA VT1708S mam najnowsze jakie były na stronie producenta (nie ASUS’a te z ASUS’a powodowały mi Blue Screen’a w pliku viahduaa.sys)

Proszę o szybką odpowiedz.

EDIT: Na zdjęciach Front Mic Boost jest zaznaczony przez przypadek ogólnie mam tą funkcję wyłączoną.

Odinstaluj sterowniki do karty dźwiękowej …przeczyść rejestr CCleaner-em - tutaj następnie wejdź na tą stronę i pobierz sterowniki chipsetu i AUDIO ( produkt - Motherboard , seria - socket 775 , model - P5Q SE Plus )

zainstaluj chipset , restart kompa , zainstaluj stery AUDIO ,restart i konfiguracja dźwięku w Menadżerze AUDIO

Zaleca się instalację bibliotek DirectX po każdorazowej instalacji sterowników do karty graficznej i karty dźwiękowej. - więcej na ten temat

tutaj