Mikrofon sam się wycisza

Witam bardzo serdecznie. Szukałem rozwiązania w google’ach, ale niestety nic konkretnego nie znalazłem.

Nie dawno temu kupiłem mikrofon - Media Tech MT392. Podłączyłem go do tylnego panelu i ustawiłem w panelu sterowania na “Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio”. Wszystko działało świetnie, dopóki nie dowiedziałem się od znajomego, że ów mikrofon - na skypie - trochę trzeszczy. Sprawdziłem w ustawieniach, a mikrofon utawiony był na “Mikrofon (Audio_Device)”. Nie wiem jak to się stało. Zbytnio się tym nie przejąłem, bo przecież mikrofon działał.

Wczoraj wyciszyłem na jakiś czas mój mikrofon specjalnym do tego przyciskiem, który jest przy nim, a potem gdy chciałem go odciszyć nacisnąłem przycisk, ale mikrofon dalej nie działał. Po długich męczarniach z próbą naprawiania tego doszedłem do wniosku, że wyciszył się w systemie. Zmieniłem więc na “Mikforon Urządzenie zgodne ze standardem…” - wszedłem w Panel Sterowania -> Dźwięk -> Nagrywanie -> Mikrofon Urządzenie zgodne ze standardem… -> Poziomy -> zobaczyłem,że mikrofon jest wyciszony, więc go odciszyłem. Dzisiaj - grając - znowu zobaczyłem,że mikrofon nie działa. Wszedłem w panel sterowania i mikrofon znów był wyciszony.

Co go odciszę, to on zaraz wycisza się sam. Wycisza się wtedy, gdy chcę go użyć. Czy ktoś może wie jak to naprawić ?

P.S. nie mam ustawione w skypie “Automatycznie dostosuj ustawienia mikrofonu”.

Po pierwsze zainstaluj najnowsze sterowniki dźwięku:

Realtek High Definition Audio Codecs R2.67

Po drugie niech Skype sam zarządza ustawieniami dźwięku.