Mikrofon - samoczynne zmniejszanie się czułości

Sytuacja wygląda tak że zwiększam czułość mikrofonu do 30, i gdy gadam z kimś na skypie (Dla prób on i tak mnie nie słyczy) i on coś mówi to czułość mikrofonu w ustawieniach samoistnie się zmniejsza ale czy jest większa czy mniejsza to i tak mnie nie słychać bo mikrofon nie wykrywa mojego głosu.

Po zainstalowaniu Realtek głośniki mi buczały i prawie nic nie było słychać więc powróciłem do ustawień domyślnych

Wiesz co próbując zrobić dla ciebie screeny tych błędów instalowałem od nowa te sterowniki i wiesz co udało się bez błędów

Mikrofon dalej nie wykrywa mojego głosu, masz inne pomysły?

Dodane 16.07.2013 (Wt) 22:04

Jeżeli wiesz jak naprawić błąd przez który głośniki mi buczą po zainstalowaniu realtek mogę go od nowa zainstalować.

Hej,

:arrow: A to mikrofon czasami działa, a czasami nie, czy obecnie już w ogóle nie działa?

:arrow: Sprawdzałeś czy po poruszeniu kabelkiem mikrofonowym nie słychać jakiś trzasków bądź innych dźwięków, które mogłyby sugerować, że w którymś miejscu uszkodzony jest przewód?

:arrow: Próbowałeś mikrofon sprawdzać na innym komputerze? Działa?

:arrow: Co znaczy, że powróciłeś do ustawień domyślnych? Resetowałeś panel czy usuwałeś sterowniki?

:arrow: A może było aktywne cyfrowe przekazywanie sygnału?

Czekam zatem na screen’y apletu Dźwięki panelu sterowania - zakładki Odtwarzanie i Nagrywanie - oraz błędu, który wyskakiwał przy instalacji sterowników do chipset’u płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej

Obecnie mikrofon wogóle nie wykrywa mojego głosu, wykrywał go jakieś 20 sek po podłączeniu ale to było jakieś 2 tyg temu (początki tego tematu).

Nie słychać żadnych trzasków ani innych dźwięków przy ruszaniu kabelkiem.

Dziś się umówiłem z kolegą u niego by sprawdzić czy u niego na komputerze będzie działać.

Wszedłem w : Urządzenia do odtwarzania>Głośniki>(tam była taka opcja właściwości pod napisem “informacje o kontrolerze” kliknąłem )>Zakładka sterownik>Przywróć sterownik Po czym realtek usunął się a głośniki przestały buczeć

Oczywiście buczały tylko gdy włączałem np. muzyke tak to same z siebie nie.

Cyfrowe przekazywanie sygnału? Nie wiem co to jest mógłbyś mi to jakoś wyjaśnić? To jakaś opcja w Realtek?

Jak już pisałem nie mogę ci wysłać screenów bo gdy próbowałem jeszcze raz zainstalować i zaznaczyłem żeby się instalowały sterowniki sieci błędy nie wyskoczyły.

A realtek jest odinstalowany więc mogę go jeszcze raz zainstalować po to żeby ci wysłać te screeny jak chcesz.

Hej,

To trzeba doprecyzować. Wykrywał po okresie 20 sekund i działał już poprawnie, czy działał na przykład po 20 sekundach przez kolejne 20 sekund i koniec.

To trzeba koniecznie sprawdzić, bo działanie mikrofonu bądź karty jest co najmniej zastanawiające.

Podejrzewam, że to był jakiś błąd w konfiguracji - być może ustawione było wyjście cyfrowe zamiast analogowego. Rozumiem, że działo się tak cały czas, niezależnie od tego, z jakiego programu odtwarzana była muzyka?

Tak, jest taka opcja. Generalnie widać to w aplecie Dźwięki panelu sterowania. Stąd też była moja prośba o screen tego apletu po zainstalowaniu sterowników.

Sam oceń. A jak wykrywana jest teraz karta dźwiękowa?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Działał przez 20 sekund po tym jak go podłączyłem do komputera, a potem w ogóle nie działał tak jak teraz (nie wykrywa mojego głosu) tak miałem chyba 2 lub 3 razy.

Niestety nie miałem jak sprawdzić czy ten mikrofon działa u kolegi czy nie (wywaliło mu bezpieczniki :/) Postaram się w najbliższym czasie powiedzieć czy działa na innym komputerze czy nie.

Tak działo się tak cały czas niezależnie z jakiego programu.

Szczerze nie wiem jak sprawdzić jak jest wykrywana karta dźwiękowa :smiley: Ale pisze już zamiast Urządzenie zgodne z Realtek (czy coś w tym stylu)

To pisze Urządzenie zgodne ze standardem hight definition audio tak samo w zakładce nagrywanie.

Hej,

To w obecnej chwili kluczowa kwestia, bo bez niej nie możemy iść dalej…

Wskazuje to zatem albo na problem z mikrofonem, albo z kartą dźwiękową - jedno z dwóch.

Czyli generalnie urządzenie wróciło do działania na standardowych sterownikach Microsoftu. Karta z zainstalowanymi sterownikami producenta powinna być widoczna w systemie - w aplecie Dźwięki panelu sterowania - jako Realtek HD Audio.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Więc jutro raczej będziesz mieć odpowiedź na temat czy działa na innym komputerze (wtedy będzie wskazywać na to że to problem z mikrofonem)

“Wskazuje to zatem albo na problem z mikrofonem, albo z kartą dźwiękową - jedno z dwóch.” (nie wiem jak się cytuje :D)

Ale jakim cudem głośniki mogły mi buczeć po zainstalowaniu Realteku przez mikrofon (Chyba że chodzi ci o problem z mikrofonem a nie buczeniem głośników ale zacytowałeś fragment w którym mówię o głośnikach O_o

Tak urządzenie wróciło do sterowników z Microsoftu, ale o co chodzi że powinna być widoczna w systemie w aplecie dźwięki panelu sterowania jako Realtek HD Audio? Bo nawet jak patrze we “Wszystkie Programy” i wpisuję “Realtek” nic nie wyskakuje :confused: Więc wątpię żeby jeszcze gdzieś był Realtek widoczny.

Hej,

Znacznik quote. :slight_smile:

Chodziło mi o buczenie głośników właśnie. Podejrzewam, że po instalacji sterowników, konfiguracja była nie do końca prawidłowa i stąd pojawił się problem. Ewentualnie możesz spróbować instalacji najnowszych sterowników ze strony producenta sprzętu. Sterowniki te znajdziesz tutaj. Wybierz tylko wersję zgodną z Twoim systemem.

Dokładnie tak powinno być wykrywane, gdy sterowniki są zainstalowane poprawnie.

Program nie jest widoczny dlatego, że go po prostu odinstalowałeś. Sam napisałeś, że wróciłeś do poprzednich, prawda?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mikrofon działa na komputerze kolegi, a na moim dalej nie

Przepraszam że nie wchodziłem w temat ale byłem na działce :confused:

Tak odinstalowałem Realtek

Hej,

Czyli przynajmniej mamy pewność, że problem znajduje się w systemie operacyjnym, sterownikach bądź karcie dźwiękowej.

Czyli na początek wypadałoby powtórzyć krok z instalacją najnowszych sterowników.

:arrow: Ile masz wejść mikrofonowych w komputerze? 2 czy 1? Komputer jest wyposażone w panel przedni?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej !

Przepraszam że się nie odzywałem wyjazdy, wakacje itp. mam 2 wyjścia na mikrofon, a co teraz moje słuchawki też nie działają przy moim komputerze! (u kolegi nadal działają).

Czyli od nowa realtek zainstalować?

Dodane 04.08.2013 (N) 17:42

Słuchawki już działają jak powinny nie wiem co się wtedy z nimi stało

Dodane 14.08.2013 (Śr) 9:16

Nie słuchawki tylko głośniki nie wiem co mi się wtedy pokręciło więc problem dalej aktualny