Mikrofon samoistnie i nieustannie trzeszczy, głos robota

Mam problem z Mikrofonem ,którego używam od 4 miesięcy bez problemowo. Ostatnio jednak z dnia na dzień inni słyszą trzeszczenie w mikrofonie w odsłuchu sam je słyszę natomiast mój głos jest zmodyfikowany i bardzo cichy.

-nie jest to wina mikrofonu,słuchawek sprawdziłem inne urządzenia
-sterowniki reinstalowałem wielokrotnie i nic
-bawiłem się ustawieniami mikrofonu co również nie pomogło

Proszę o pomoc męczę się już z 5 dni

Bardzo trudna do zdiagnozowania usterka. Ja bym zaczął od:

  1. Czy coś ostatnio było zmieniane w konfiguracji komputera?
  2. Jak komputer podłączony jest do prądu - czy wspólnie z innymi urządzeniami (listwa typu Acar) - wypinać kolejno poszczególne urządzenia.
  3. Czy gniazdko jest z bolcem (uziemienie)?
    Podejrzewam, że jakieś urządzenie ostatnio zmieniane “sieje” zakłóceniami.

1 Aktualizowałem sterownik do wesji 442.19 GEFORCE GAME READY DRIVER. Przywróciłem system do stanu z przed instalacji i nie pomogło. W konfiguracji komputera nie nie zmieniałem. Używam programu Glary Utilities z funkcją naprawy rejestrów ale wątpię żeby to była przyczyna. (Program mam już z rok czasu)
2 Wypiąłem wszystkie urządzenia, został monitor (Listwa jest typu Acar).
3 Gniazdko jest uziemione. Jeśli chodzi o urządzenia to nic nowego nie podłączałem.

Zastanawiałem się własnie czy to nie uziemienie bo mi tak kolega sugerował ale to chyba nie to.
Jeśli to pomoże to mam System Windows 7 64bit.

Jaki mikrofon?
Jaka k. dźwiękowa?

Jak sprawdziłeś, że nie wina mikrofonu?

Podejrzewam, że:

  1. Problem jest z k. dźwiękową, lub jej sterownikiem. Złącze mikrofonu przełączyło się w tryb linie-in, lub miksera ze wszystkich wejść dźwięku.

Mikrofon nie ma znaczenia, ponieważ podłączyłem inny i nic się nie zmieniło. Sprawdziłem także czy nadal trzeszczy na tylnych wejściach i też się nic nie zmieniło.
Karta dźwiękowa jest zintegrowana. Płyta główna to MSI B150M PRO-VDH

Jeśli chodzi o sterowniki do karty dźwiękowej to reinstalowałem Realtek HD audio i nie wiem czy o to chodzi?

ALC887

Jaka jest wersja sterownika?

6.0.1.8186 (2.82) ???

Dużo rzeczy ma wpływ, ja bym sprawdził mikrofon na innym komputerze, bo wnioskuję z tego co piszesz, że mikrofonu nie sprawdzałeś.

Jeżeli mikrofon tam jest dobry to można stwierdzić, że problem jest z:

  1. Sterownikiem
  2. Łatką na Windows (np na intelową dziurę)
  3. Płytą główną.

ALC 887 to nie cud techniki ale tutaj to wygląda tak jakby coś się zepsuło w ustawieniu.

Sprawdź czy nie masz jakieś funkcji włączonej jak ANC czy kasowanie echa czy jakoś tak.

  1. Sterownik to 6.0.1.8186 (2.82) .
  2. Mikrofon podłączyłem do innego komputera i wszystko działa perfekcyjnie.
  3. Windows 7 bez aktualizacji wiec łatki nic nie mogły zepsuć.
  4. Jeśli chodzi o płytę główna to nie mam pojęcia jak sprawdzić jej wadliwość.

Tryb linie-in i tryb miksera jak to sprawdzić ewentualnie wyłączyć?

No to z Win 7 to tobie nie pomogę. Zacząłbym szukać w panelu sterownika.