Mikrofon Sony ECM-DS70P oryginał czy fake

Jak w temacie. Przymierzam się do zakupu owego mikrofonu jednak z uwagi na wielką popularność jest pełno podróbek na Allegro łącznie za śmiesznie niską cenę. Nawet na YT są prezentacje które pozwolą odróżnić fake od oryginału. Nie znam się na tym aż tyle by ocenić wiarygodność sprzętu więc chcę sięgnąć Waszej pomocy, Byłam dziś w Media-Markt i zrobiłam dwie fotki. Nie wiem czy da się z nich coś wywnioskować ale może dorzucicie swoje dwa grosze czy to fake czy oryginał.

http://wstaw.org/m/2010/08/10/12082010214.jpg

http://wstaw.org/m/2010/08/10/12082010215.jpg

ciężko stwierdzić czy to oryginały czy nie…

Mnie tylko zastanawia to że wyprodukowano w Japonii (2 screen), co jest trochę dziwne bo jak wiadomo sony jak i inne firmy praktycznie wszystko w Chinach robią (ewentualnie w innych tanich krajach).

Ja myślę, że to jednak oryginał. Bądź co bądź podrób by chyba w MM nie sprzedawali (albo jeszcze nie slyszałem). Porównaj jeszcze z jakimiś innymi marketami rtv. Na allegro czy innych giełdach, bazarkach całkiem możliwe, że coś może być podróbą.

Produkują nie tylko w Chinach, również w Europie. Fabryki są na całym świecie.

W MM raczej nie ma podróbek, bo gdyby się wydało, to sprawa dla prokuratury. Chyba nie ma sprzętu Sony w hurtowniach (jeśli już to w ograniczonym zakresie), z tego co się orientuję to sklepy zaopatrują się bezpośrednio w Sony Polska.

A na Allegro wszystko można trafić, lepiej nie ryzykować. Dużo taniej oryginału się nie kupi, bo marże kilkadziesiąt % (i więcej) sprzedawcy mają na ubraniach, nie na elektronice. Choć akurat MM może okazać się drogim sklepem.

Zawsze możesz kupić, “rozpoznać” czy to oryginał czy podróba i w razie czego oddać i zażądać wydania oryginału albo kasy (łącznie ze zwrotem kasy za przesyłkę w przypadku sprzedaży online) Co do elektroniki w mm to tam chyba mają czasami kilkadziesiąt procent marży :wink:

nie doczytałem że zdęcia są z MM- w MM to fakt, podróbek nie ma raczej…

Ten mikrofon jest w MM w jakiejś promocji?

pytam ponieważ w autoryzowanym przedstawicielu SONY kosztuje on 52zł drożej (http://www.sklep.solpol.pl/go/_info/?id … 97420cd885)?

ewentualnie kup w sklepie którym podałem w linku gdyż jest autoryzowany przedstawiciel SONY więc napewno będzie to oryginał…

Na promocji to raczej nie, cena oscyluje w granicach 200 zł. Sklep który podałeś faktycznie dość drogo wychodzi. No nic pojadę do MM i zobaczę jeszcze na niego ewentualnie popytam w punkcie informacyjnym.