Mikrofon|Sterowniki

Witam! Mam problem. Kupiłem sobie słuchawki z mikrofonem, lecz mikrofon nie działa. Sprawdzałem wszystko, podłączenie zewnętrzne etc. czy mikrofon jest wyciszony… I właśnie. Nie działają te “suwaki” z wyciszaniem mikrofonu [start >> Panel sterowania >> Dźwięki i urządzenia Audio]

Tutaj screen:

dhrtj.png

Czytałem na forach, że jedynym rozwiązaniem jest pobranie jakichś sterowników. Tylko właśnie, nie wiem co mam pobrać, żeby ten mikrofon zaczął działać. Mógłby mi ktoś doradzić/pomóc?

Z góry przepraszam, jeśli wybrałem zły dział.

Jeśli mam pobrać sterowniki do karty dzwiękowej to jakie ?

Moja karta graficzna:

Nivida GeForce 8400GS

Mam to całe: Realtek HD AUDIO

Z góry dzięki za pomoc :wink:

Dodane 05.12.2011 (Pn) 10:12

http://www.realtek.com.tw/downloads/dow … wn=false#1

Jakie sterowniki mam pobrać?

Hej,

Na początek faktycznie warto zaktualizować sterowniki. Znajdziesz je na stronie, którą podałeś - a dokładnie ujmując potrzebujesz sterowników Windows 2000, Windows XP/2003(32/64 bits) Driver only (Executable file). Nieistotne jest z którego z serwerów je ściągniesz. :slight_smile:

Gdy sterowniki będą już zainstalowane, w tray’u (czyli po lewej stronie zegarka na pasku start) pojawi się ikona do zarządzania ustawieniami dźwiękowymi. W niej będziesz mógł - w zakładce Mikser - ustawiać poziomy głośności poszczególnych urządzeń, w tym mikrofonu. Panel ten jest wygodniejszy, bo jednocześnie można wybierać i zmieniać ustawienia dotyczące odtwarzania, jak i nagrywania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok, naprawdę - wielkie dzięki :slight_smile: A stare sterowniki usunąć od razu ? I tego "Realtek HD Audio ?

Hej,

Tak, najlepiej od razu je odinstalować poprzez aplet Dodaj/Usuń Programy w Panelu sterowania. Później warto też przeczyścić dysk i rejestr przy pomocy programu CCleaner.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok, ok :slight_smile: Przepraszam, że tak wypytuje, ale do dla mnie czarna magia i nie chcę jakiejś gafy popełnić :wink:

Mam usunąć wszystkie pięć sterowników ?

22116224.png

Hej,

Nie, to nie są sterowniki do dźwięku, a do karty graficznej. Również sterowniki dźwięku HD, to sterownik do układu na karcie grafiki odpowiedzialnego za dźwięk przy połączeniu poprzez port HDMI. Musisz szukać pozycji Realtek High Definition Audio Driver.

Pozdrawiam,

Dimatheus

vouge ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.