Mikrofon, szumy

Witam.

Mam problem, prawdopodobnie z kartą dźwiękową, ale pierw wyjaśnię o co chodzi.

Więc tak. Po prostu szumi mi mikrofon. Podłączałem kilka mikrofonów i szum był taki sam, więc nie wina mikrofonu tylko czegoś w komputerze. Na team speaku szumów praktycznie nie ma, no chyba ze jak mam na przycisk i nic nie mówie to wtedy szumi. Na skype co jakiś czas są lekkie szumy. W CS:GO w którym mnie to najbardziej irytuje, gdy mówię info praktycznie nie słychać szumów ale gdy trzymam klawisz K bez mówienia szumi strasznie głośno.

Czego to może być przyczyna ? 

Pobrałem sterowniki z 21 maja 2015r do realteka właśnie z dobrych programów z myślą, że coś to pomoże. Robiłem większość rzeczy z około 5 filmików i nadal nic. Załączam link do pliku w którym słychać ten szum.

Nie mogę dać jako załącznika, bo nie mam uprawnień więc daje link do zippyshare:

http://www57.zippyshare.com/v/GbUNn7v3/file.html

 

 

Mam nadzieję, że specjalista się znajdzie. Od razu mówię jeszcze raz, że nie jest to wina mikrofonu. Wcześniej miałem słuchawki Sennheisera + stary mikrofon media tech, a nie dawno kupiłem headset SS Siberia V2 na którym jest to samo.

Nie podałeś systemu (bit), nazwy płyty głównej oraz nazwy karty dźwiękowej.

Wspominasz jedynie o sterownikach Realtek.

 

Zobacz prawidłowe ustawienia sterowników Realtek HD (jeżeli takie posiadasz).

Jakby miało pomóc:

System: Windows 7 Home Premium 64bit

Płyta Główna: Asus Z97 Pro Gamer

Karta dźwiękowa: Realtek HD Audio

Zrobiłem co kazałeś i nie pomogło. Mam o wiele wiele inny wygląd Menedżera niż ten domyślny, a szumy nadal są w CS:GO ( nawet gorsze ) i dodatkowo w słuchawkach słysze szumy… Na skype nie mam pojęcia czy występują z powodu właśnie wyżej wymienionych szumów w słuchawkach

 

 

EDIT: Jednak nie zapisało się. Zrobiłem jak kazałeś i szumy są troche mniejsze w CS:GO a mnie dobrze słychać. Minusem jest tylko to, że mam szum w słuchawkach co mnie lekko irytuje. 

PS: Im większe dB w zwiększaniu czułości tym większe szumy w słuchawkach

Zainstaluj

 

Chipset:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/Intel_Chipset_Win7-8-8-1_V100160.zip?_ga=1.57837868.740943621.1435386214

 

Sterowniki audio:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/Realtek_audio_Win7-8-8-1_V7373_2117.zip?_ga=1.170764582.740943621.1435386214

 

Wcześniej usuń poprzednie do karty dźwiękowej…

Zainstalowałem obydwie rzeczy. Nie pomogło. Nadal są szumy w słuchawkach przy ustawieniu głośności odtwarzania.

Odinstalowałem poprzednie sterowniki i zainstalowałem to co podałeś.

Ustawiłem głośność mikro na 6% + 10dB ( bo na 20dB są takie szumy w słuchawkach, że nie idzie wytrzymać )

Ustawiłem głośność odtwarzania na 97% 

W środowiskach miałem już domyślnie BRAK więc nic nie zmieniałem.

 

Nadal jak były tak są szumy w słuchawkach i lekko słyszalne szumy w CS:GO po wpisaniu komendy voice_loopback 1. Po wpisaniu komendy, gdy mówię słyszę że prócz głosu są także szumy. Gdy zwiększę głośność mikrofonu na 100, na teamspeaku 3 też są szumy. Dodam, że głośność mikro zmeinia się co jakiś czas z tych 6% na 100% tak po prostu.