Mikrofon trzeszczy w CS wina windows czy czegoś innego

Cześć mam problem robiłem formata kompa przed i po formacie komputer działa ale 2 tygodnie po formacie mikrofon działał na skype itp oprócz CS co mam zrobić ? Jak daje w cs testuj microfon to słychać " szszszszszsz"

Jak już, to nie ma takiego określenia jak robienie formata kompa, tylko formatowanie partycji/dysku. Co do mikrofonu, to byłem pewny, że szum mikrofonu nie jest spowodowany przez Windowsa tylko ustawień dźwięku lub tandetnego mikrofonu, no ale cóż, człowiek całe życie się uczy i głupi umiera… Teraz na poważnie, sprawdź na innym mikrofonie czy szumy występują. Nie wiem jak to dokładnie jest w XP, ale w 7 w panelu sterowania->dźwięki w ustawieniach mikrofonu jest coś takiego jak częstotliwość próbkowania i głębi, tak więc jeżeli coś takiego znajdziesz, to spróbuj przestawić to na 2-kanałowe 16bitowe 48000MHz i zobacz czy problem ustąpi. Jest też taka możliwość, że po prostu masz ustawioną za dużą głośność mikro, tak więc spróbuj je jeszcze przyciszyć w grze albo w Windowsie o połowę np.

Jaki system, płyta główna, karta dźwiękowa ?

Wróżę :slight_smile:

Sprawdź na CS w Regulacji nagrywania przy odznaczonym Miks stereo :

97782156.th.jpg

Na Skype musisz mieć zaznaczone :

skypey.th.jpg

więc tak pożyczyłem sobie mikrofon od kolegi i też szumiało jak sprawdzałem w testowaniu sprzętu to było normalnie słychac . To coś z cs

Temat do zamknięcia ide na jakieś forum cs-owe . dziękuje za wszysko