Mikrofon USB System go widzi ale sprzęt nie działa

Witam. Mam problem z mikrofonem LD D1013C USB , który po podłączeniu do komputera zostaje poprawnie wykryty a sterowniki zainstalowane ale gdy sprawdzam swój głos okazuje się że nic nie nagrywa. Po podgłośnieniu mikrofonu słychać szumy. Sprawdzałem na dwóch komputerach. Przy lekkim uderzaniu mikrofonu, sprzęt nagrywa dźwięk uderzenia i szumy, głosu nie. Co może być tego powodem? Trafiłem na złą sztukę czy inny problem?

A jest włączona opcja nasłuchiwania ?

Sprawdź za pomocą skype.

Sprawdzałem, gdy nasłuchiwałem właśnie uderzałem lekko w mikrofon i tylko to i szumy było słychać.

DŹWIĘKI/NAGRYWANIE/MIKROFON/WŁAŚCIWOŚCI/NASŁUCHIWANIE - Odtwarzaj przez to urządzenie ? , POZIOMY ? , ZAAWANSOWANE - Włącz ulepszenia audio - off .

Drogi ! ! !

Kombinowałem na różne sposoby w tych ustawieniach. Nic mi to nie dało. Odtwarzaj przez to urządzenie dawałem domyslne i głośniki - nic. Poziomy - zmieniałem od 1 do 100. Nie mam ulepszeń audio w zaawansowanych.

System to Windows 8.

DOMYŚLNY ? Ile masz urządzeń do nagrywania ?

Moim zdaniem objawy świadczą o uszkodzeniu mikrofonu np. w wyniku upadku, może oderwał się w środku jakiś kabelek i tylko czasem łączy przy pukaniu.

Do nagrywania mam D1013C- ten mikrofon, Mikrofon Realtec, Audio CD,Miks Stereo, Virtual Audio Cable.

 

@scripter1 Tego się własnie bałem, że będę musiał im to odesłać ale spodziewałem się skoro na obu komputerach nie działa a w PS3 napis w akcesoriach “urządzenie usb” na czarno.

Dźwięki/Komunikacja ?

W Menedżerze Urządzeń pisze , że działa poprawnie ?

Tak, w menedżerze nie ma żadnych wykrzykników, wszystko niby działa poprawnie.

 

Wiemy i nie wiemy jakie bit , nazwa płyty głównej oraz nazwa karty dźwiękowej ?

Windows 8 32 bity , płyta główna GA-EP43-DS3L , płyta dźwiękowa jest na płycie głównej, ale czy to ma jakieś znaczenie? MIkrofon jest na USB.

wyjaśnienie:

Czyli na playstation nie podziała.

 

Poradnik producenta:

http://adamhall.invaliddomain.de/out/media/downloads/MARKEN/LDSYSTEMS/D1013CUSB/D1013CUSB_LD%20Systems_Installationshilfe_EN_DE.pdf

 

I jeszcze jedno. Czy sterowniki do karty dźwiękowej są zainstalowane od Realteka czy Microsoftu? Te windowsowe są ograniczone funkcjonalnie i to może powodować brak obsługi mikrofonu.

W urządzeniach do nagrywania zwiększ lub zmniejsz Wydajność mikrofonu.

[ciach zbędna treść]

 

Następnym razem zgłoś post, nie baw się w Modka, wystarczy zgłoszenie.

Słowem wyjaśnienia, to nie My Modkowie boimy się panicznie “KRZYKU”, to wypływa wprost z Regulaminu i Netykiety. //semtex

Proszę edytować Swój post i poprawić “KRZYK” w poście, same WIELKIE litery są traktowane jako krzyk w sieci. Zignorowanie zalecenia może zakończyć się usunięciem posta z forum. Dziękuję za uwagę.

Nie mogę zmienić wydajności mikrofonu, gdyż nie mam tego w opcjach. Sterownik karty dźwiękowej to Realtek HD Audio 6.0.1.6662. A tak w ogóle karta dźwiekowa ma coś związanego z mikrofonem, który jest na USB?

Nie, nie ma nic wspólnego.

Mikrofon na USB tworzy w systemie poprzez sterownik nową wirtualną kartę dźwiękową (podobnie jak Słuchawki na USB czy też słuchawki/mikrofon na bluetooth), wszystkie opcje związane z tym mikrofonem jakie jego dotyczą będą w opcjach tej wirtualne karty dźwiękowej a nie tej zintegrowanej.