Mikrofon w kamerce nie działa

Witam posiadam kamerkę firmy Logitech z wbudowanym mikrofonem , po zakupie sprawiał się bardzo dobrze , tylko ostatnio jakoś nawala, rozmawiają przez skype musiałem na nowo podłączać, żeby było mnie słychać. Musiałem to robić za każdym razem, gdy rozpoczynam rozmowę. Lecz wczoraj zrobiłem jak zawsze, ale mikrofon przestał działać ( kamerka działa normalnie ) kamerka i mikrofon zostały wykryte, ale mikrofon nie działa … Proszę o pomoc

Z góry dzięki !!

Sprawdź, czy go widać w Panel sterowania > Dźwięki (niewycieniony i włączony PPM).

Mam  win 7 i nie mam czegoś takiego jak niewycieniony 

Nie zrozumiałeś mnie! Sprawdź, czy w podanym miejscu ikonka mikrofonu nie jest przypadkiem wycieniona i zaznaczona na zielono jako urządzenie domyślne 

rozmawiałem z kolegą " rozmawiałem" i powiedział że jak postukam ta kamerka to słychać stukanie ale głosu nie słychać :frowning:

A jest zaznaczony ten mikrofon jako urządzenie domyślne? Taki haczyk w zielonym kółku.

teraz sprawdziłem jeżeli coś głośni powiem z kamerką blisko ust to słuchać mój głos ale taki przerywany i charczy

Widocznie mikrofon jednak jest uszkodzony, np. odłączyła się od niego jedna żyła kabla.

sprawdze na innym komputerze i napisze