Mikrofon w laptopie przestał działać


(Puwal116) #1

Witam, otóż mam taki problem z mikrofonem w laptopie iż nagle przestał "działać". Wcześniej takich problemów nie miałem.

Chodzi o to że nie słychać nic co mówię przez mikrofon a słychać np. muzykę z winampa. Jak nagrywam się na rejestratorze dźwięku to ledwo co mnie słychać.

Wiecie w czym może leżeć problem? Proszę o szybkie odpowiedzi.


(Dobreprogramyshreeq53) #2

Najpierw zobacz czy nie masz wyciszonego Mikrofonu w >Panel Sterowania>Dźwięki>Nagrywanie>Poziomy> Tam musisz zobaczyć czy "Mikrofon" jest na 100 procent, a "Wydajność Mikrofonu" na +24.0dB. Jeśli to nie pomoże to ściągnij najnowszy sterownik do Realtek HD Audio (jeśli posiadasz Realtek HD Audio)

-http://www.realtek.com/downloads/downloadsCheck.aspx?langid=1&pnid=14&pfid=24&level=4&conn=3&downtypeid=3&getdown=false

-http://www.programs.pl/program,740,Realtek_HD_Audio_Driver.html


(Agatonster) #3

acatar ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Puwal116) #4

Mikro mam na maxa ustawione jak i nie jest też wyciszony...a odkąd się coś z nim stało nie mogę wejść w ustawienia by zwiększyć jego wydajność, nie wiedząc dlaczego ;/


(Dobreprogramyshreeq53) #5

Spróbuj zainstalować ten Sterownik i napisz czy pomogło.


(Puwal116) #6

instalowałem go i nic nie dało...