Mikrofon w pc

Siema, nie dziala mi mikrofon na komputerze, pokazuje ze jest ale nie slychac nic. Próbowalem z innymi mikrofonami i na innych urzadzeniach i wszystko dobrze dziala.

Sprawdź czy nie cofnęły się uprawnienia do używania mikrofonu w kafelkowych ustawieniach Windows 10/11 (edycja 2018 April Update (1803/Redstone 4) „poprawia prywatność” tym przełącznikiem - na 100% nie przekopiowano tego do Windowsa 8.1 jako krytyczną poprawkę zabezpieczeń).

Tamten przełącznik niby umie nadpisać tryb nasłuchiwania z „klasycznego okna Windows” (właściwości mikrofonu/nagrywania).

Potem może Windows zaktualizował sterownik do niekompatybilnej wersji (chociaż pewnie nie ma dużo układów muzycznych do testowania Microsoft).

Jak mikrofon ruszy na problematycznym sprzęcie po uruchomieniu Live USB np. Minta to raczej błąd w Windows. Jak nie ruszy to wbudowana karta muzyczna może jest problematyczna dla GNU/Linux i trzeba poprawić coś w konfiguracji Pulse Audio lub starej Alsy używać a potem awaria takiej karty.

Ostatecznie to może wejście mikrofonu jest na tyle brudne, że utrudnione jest używanie (sprawdziłbym tylne jak masz).

wydaje mi sie ze to wina sterownikow ktorych nie moge zainstalowac, poniewaz wyskakuje: nie powiodla sie instalacja sterownika realtek hd audio error code. Probuje to naprawic z poradnikow ale nie wychodzi :stuck_out_tongue:

Probowalem tez zainstalowac ze strony płyty glownej ale tylko tych do audio sie nie dalo. pobraly sie ale nie bylo w nich nic do zainstalowania

dodam ze mikrofon z kamerki na usb dziala

Bo ten na USB zależy od sterownika kamerki.

Przyda się nam pewnie model płyty głównej i jaki to konkretnie Windows np. 10 Home 21H2.

Msi b560m Pro, win 10