Mikrofon w słuchawkach nie wykrywa dźwięku podczas nagrywania


(I3eMe0) #1

Witam. Ostatnio kupiłem nowy telefon i w zestawie były słuchawki. Postanowiłem je sprawdzić i mam problem. Gdy próbuje coś nagrać (w nagrywarce dzwieku) to po zakonczeniu nagrywania nie słychac nic co mowilem. Jeżeli mam włączoną muzyke na słuchawkach i włacze nagrywanie to muzyka się nagra co według mnie jest bardzo dziwne. Dzwiek powinien sie nagrac gdy mowie cos do mikrofonu w słuchawkach. Całe oprogramowanie oblusguje Realtek, windows xp sp3. Dodam że sluchawki mam podlaczone w zielone gniazdo(przeznaczone na sluchawki) i w menadżerze mam zaznaczone ze zielone gniazdo to słuchawki. Próbowałem zmienic na mikrofon ale nic nie dało. proszę o pomoc. Dodam że nie mam wyciszonego nagrywania.


(darek719) #2

@I3eMe0 Popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Dobrze dobrany tytuł wstępnie informuje o tym, czego dotyczy Twój problem. Jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas innym użytkownikom forum. Tym sposobem zwiększasz swoje szanse na szybkie rozwiązanie problemu. Pozdrawiam.


(pocolog) #3

TL;DR: Wtyczka od słuchawek telefonu przenosi jednocześnie linię audio i mikrofonu. Gniazdo w twoim komputerze tego nie obsługuje i widzi tylko słuchawki.


(I3eMe0) #4

Czyli muszę podłączyć osobno sam mikrofon jakiś?


(pocolog) #5

Tak. Oczywiście każde słuchawki mogą też być mikrofonem. Po wpięciu ich w gniazdo mikrofonowe będą przenosiły głos z membran słuchawkowych (tych co przykładasz do uszu), ale głos będzie bardzo kiepskiej jakości, o ile nie będziesz musiał do nich krzyczeć żeby coś nagrał komputer :smiley:


(XMan) #6

Sprawdź jeszcze ten poradnik czy wszystko masz prawidłowo ustawione:
Prawidłowa konfiguracja sterowników Realtek HD Audio


(I3eMe0) #7

Dzięki wielkie.