Mikrofon w zestawie sluchawkowym

ja slysze wsyztsko ale nikt mnie nie slyszy (ani ja siebie nie slysze w sluchawkach, ani szumów) Sluchawki z mikrofonem firmy “Labtec” jesli chodzi o skype to jest dobrze skonfigurowany. Windows XP 2002 SP2 2.13 GHz 1GB ram (2 rdzeiniowy procek) do odtwarzanai dzwiekow uzywam programu “trust” ktoru jest nie zbedny do dzwieku. Jako urzadzenie mam C-Media Wave Device; prosze o pomoc. Btw kupiłem nowego kompa ale monitor mam stary i uzywam przejsciówki ale zeby podlaczyc wogole obraz; nie wiem czy to pomoze ale mowie.

Panel Sterowania > Dźwięki, mowa i urządzenia audio > w zakładce “Zobacz też” masz Zaawansowane regulatory dźwięku > Jak masz tam mikrofon to weź go na ful i odznacz wyciszony, a jak nie ma mikrofonu to wejdź w Opcje > właściwości > i zaznacz mikrofon.

wszystko tak mam i niedziała

Może do złego gniazda podłączyłeś??

do dobrego

Ściągnij program Everest i wejdź w Multimedia > Dźwięk PCI\PnP i napisz jaką karte Ci wykrył.

Opis urządzenia Typ

C-Media CMI8738/C3DX Audio Device PCI

Realtek ALC660 @ VIA VT8237A High Definition Audio Controller PCI

to mi wykrywa

Wchodzisz w panel sterowania > Dodaj\usuń prog > i usuwasz Realtek AC’97 i C-Media resetujesz kompa i instalujesz AC’97, jak dalej nie będzie działało to usuwasz te, a instalujesz C-Media CMI Sound Card.

a jesli wogole nie mam tego realtec na liscie dodaj usun? to co wtedy? zainstalwoac to co podales?

Jak usunąłeś C-Media i zrestartowałeś kompa to zainstaluj Realtek’a.

niemailem go na liscie wogole; tego realteca; i nigdy go nie mialem:P c-media tez nie mialem. Zawsze instalowalem to co mi dali do kompa firmy “trust” i dzwiek byl wiec nei narzekalem. Sam sie dziwie jakim cudem znajduje kodeki ktorych niema.

Z tego co podał Everest wynika, że masz 2 karty dźwiękowe. Jak nie masz w dodaj\usuń programy nic to instaluj tera stery od Realteca i włącz mikrofon w regulatorach dźwięku tak jak napisałem Ci wyżej. Jak dalej nie będzie działało to wywal Realtec’a i zainstaluj C-Media i też włącz mikrofon w regulatorach.

po realtecu wogole nie ma dzwieku; instaluje tego c-media

W dniu 25.04.2008 , o godzinie 18:32 został dopisany post przez maniekhehe

c-media i niedziała, wczesniej mialem taki sam panel; i nie moglem dac wogole opcji sterownika; nadal nie działa, prosze o pomoc. Z gory Thx

W dniu 25.04.2008 , o godzinie 18:41 został dopisany post przez maniekhehe

mam jeszcze w dodaj/usun takie cos: “PCI Audio Driver” moze cos z tym?

A ten mikrofon napewno działa?? Jak masz gdzie to sprawdź na innym kompie lub na jakimś urządzeniu, które może mieć mikrofon i ma mini-jack’a.