Mikrofon/ wejście na mikrofon nie działa

Witam

Mam taki problem z mikrofonem:

Na przodzie kompa mam 2 wejścia USB i 2 jack (1 zielone 2 różowe), zielone czyli słuchawki działają bdb, a różowe od mikrofonu nie zawsze łączy(nieraz trzeba przytrzymać wtyczkę żeby sobie pogadać przez mikrofon. Mikrofon działa na pewno(próbowałem na innym kompie, i u mnie wcześniej też działał bez problemu). Chciałem podpiąć mikrofon z tyłu ale mam tylko 3 wejścia (różowe i zielone jest już zajęte przez głośniki 2.1, wolne jest tylko niebieskie ale mikrofon oczywiście na nim nie działa) i jak odepnę głośnki i podepnę w tylne różowe wejście mikrofon to jest OK. Ale nie chce mi się za każdym razem odpinać głośników. Dzisiaj po takim przepinaniu gdy spowrotem podpiąłem głośniki okazło się że gra tylko lewy głośnik i subwofer, głośniki są napewno sprawne (próbowałem na innym kompie). Taka sytuacja z 1 niedziałający głośnikiem już mi się raz zdarzyła ale na następny dzień już grało wszystko, więc może jutro będę grać wszystkie głośniki. Ale dlaczego tak się dzieje??

I czy jest możliwość jakoś inaczej podpiąć głośniki i mikrofon do tych 3 wejść żeby działały głośniki i mikrofon. Wtyczki od głośników są dwie: jedna zielona i jedna różowa (tak też są podpięte).Może coś w ustawieniach można zmienić (SoundMax). Screen z opcji dostępnych:

screenga.th.jpg

Na screenie mam wybrane słuchawki (które aktualnie mam podpięte), ale jak włączałem głośniki to grały poprawnie (2 głośniki i subwofer). Czyli to raczej nie przeszkadza.

Przestawiałem na głośniki wolnostojące i dalej słychać tylko 1 głośnik i subwofer

Moja płyta główna to: Asus P5PL2;

Karta dźwiękowa zintegrowana.

Sterowniki przeinstalowywałem z strony Asusa.

Można to jakoś skonfigurować żeby wszystko działało?