Mikrofon - Wielki Problem

Witam mam problem z mikrofonem :frowning: Kupiłem go dzisiaj w sklepie i po przyjściu do domu podłączyłęm go do kompa chcę go wypróbować na rejestratorze dźwięku nie rejestruje nic nie słychać. Przeglądałem to forum i próbowałem rozwiązań ale nic nie dało dalej cisza. Mam Windows 98 i strzępione nerwy przez ten mikrofon Błagam niech mi ktoś pomoże bo już dłużej nie wytrzymam. Nie wiem czy to ja jestem taki tępy czy coś nie tak z tym mikrofonem. Proszę o odpowiedź


Interpunkcja

As.

w panelu sterowania znajduje sie opcja dzwieki gdzie powinnien byc krator dzwieku, przez który musisz przejsc

Nie mam czegoś takiego jak kreator dźwięku czy testowanie sprzętu. :frowning:

Wejdź sobie w “Regulacje głośności”, w XP to jest w Start>Programy>Akcesoria>Rozrywka, w 98 pewno też jakoś podobnie i jak już wejdziesz to weź wybierz:

Opcje>Właściwości>Odtwarzanie - tu zaznacz wszystko i kliknij OK a potem upewnij się czy mikrofon nie jest wyciszony, jak jest to odhacz;

później znowu Opcje>Właściwości>Nagrywanie - i tu znowu zaznacz wszystko i potem jako źródło wybierz mikrofon i powinno działać

czy dpbrze podłączyłeś:

jaqsoundinoutd1bf.jpg

Poczytaj posta zanim cokolwiek napiszesz.

Smir nie działa dalej kamaa ja nie mam tych kolorków z tyłu kompa. Po prostu wtyczkę dźwięku podłączyłęm tam gdzie głośniki było a wtyczkę z mikrofonem obok tego wejścia

dawno na 98 niesiedzialem ale o ile pamietam wystepowalo tam to samo co w XP czyli standardowo byl mikrofon wyciszony - obok zegara systemowego powinna byc ikonka z glosniczkiem wejdz tam, we wlasciwosciach wybierz aby pokazywalo mikrofon i sprawdz czy niejest on wyciszony.

podlaczasz mikrofon do wyjscia w karcie dzwiekowej/plycie glownej czy do dodatkowego zlacza z przodu/boku obudowy

jak dam we właściwościach tego zegarka na opcje–> właściwości–> Ustaw głośność dla nagrywania to zaznaczę i dam ok to nie mogę przesuwać sukawów w ogóle ( może to znacząca informacja)

hmm ale niezmieniaj na nagrywanie i najpierw sprawdz czy w czesci odtwarzanie jest zaznaczony mikrofon, nastepnie kliknij ok -> sprawdz czy niejest zaznaczone wycisz i nastepnie zglosnij mikrofon, u mnie naogol pomagalo, bo w to nagrywanie to teraz poraz pierwszy wchodzilem wogle zeby sprawdzic co tam jest wogle :smiley:

zaznaczyłęm opcję Microphone dałem żeby było na maksa alee nie wiem teraz jak sprawdzić czy działa bo Skype na 98 nie chodzi

Start -> Programy -> Akcesoria -> Rozrywka (wydaje mi sie ze w 98 to sie troszke inaczej nazywalo) -> rejestrator dzwieku

niemniej napewno gdzies w akcesoriach to bylo

nic nie reaguje w ogóle acha jeszcze jedno w ustawieniach wyświetla mi Avance Sound Mixer (DC00) nie wiem czy to dobrze czy nie

to powinno byc menu rozwijane sprawdz czy masz tam jakies mozliwosci wyboru… i jakiej karty dzwiekowej uzywasz

jest tylko ta możliwość co napisałem nie wiem czy o to chodzi ale mam takie coś Karta Muzyczna 16bit napiszę wszystko ca mam będzie prościej Płyta Główna Sono zx PII/PIII AGP 100 MHz, Karta Grafiki Riva TNT2 32 MB M64 AGP, Pamięć 128 RAM 100 MHZ no i to chyba wszystko więcej nic takiego mam

hmm przyznam sie ze niewiem co to moze byc… a kliknij prawym przyciskiem na ikone glosnika w tray’u i wybierz “wlasciwosci audio” i przejrzyj zakladki ktore tam sie znajduja

no i nic takiego nie widzę naprawdę chciałbym żeby to w końcu działało :cry:

podlaczasz go do karty dzwiekowej czy do wejscia z boku/przodu obudowy?

do karty dźwiękowej bo nie mam wejść koło obudowy

http://www.forum.skype.com.pl/viewtopic.php?t=333

http://www.forum.skype.com.pl/

Poczytaj,moze tu cos znajdziesz?