Mikrofon wykrywany jest jako głośnik

Witam!

Od dłuższego czasu borykam się z problemem, z moją kartą dźwiękową. Mianowicie mój Realtek HD Audio po podłączeniu mikrofonu w panelu tylnym w różowym gniazdku, wykrywa go jako głośniki w czarnym gniazdku. Słuchawki czasem z zielonego gniazdka wykrywane są jako niebieskie gniazdko. Sterowniki są najnowsze, wiele razy reinstalowanie, jednakże bez skutku. Panel przedni w ogóle nie działa, nawet po przestawieniu odpowiednich opcji w komputerze. Wie ktoś czy da się coś z tym zrobić, czy trzeba kupować nową kartę dźwiękową?

Nie piszesz jaki posiadasz system, płytę główną ?

Zainstalowane sterowniki do płyty głównej Chipset oraz najnowszy Service Pack?

Windows 8 Pro

Płyta główna http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m55s-s3_20/

Dodam, że uprzednio na Windows XP też pojawiały się takie problemy.

Wygląda na to że coś jest źle podłączone.

Sprawdź jeszcze te sterowniki:

http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-Hig … 21164.html

Nie mam Windows 8 tylko Windows XP + Windows 7.

Zobacz czy masz takie ustawienia

kliknij aby powiększyć:

el949_Ustaw-urzadzenie-domyslne.jpg ja157_Glosnosc.jpg go739_Czulosc-mikrofonu.jpg vp849_Panel-przedni.jpg

Odtwarzaj (Głośność odtwarzania) prawie na maksimum.

Nagrywaj (Głośność nagrywania) prawie na minimum - inaczej mikrofon nie będzie działać.

(dziesiętne milimetra mają duże znaczenie)

W niektórych przypadkach trzeba odznaczyć Miks stereo.

Problem z przednim panelem komputera (mikrofon oraz słuchawki) to zaznacz

v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego

Sterowniki pobieram zawsze z tej strony, czasem z oficjalnej strony realteka. Dodatkowo powiem, że tą samą płytę główną od 5 lat i wcześniej takie problemy się nie pojawiały. Przeinstaluję te sterowniki i powiem jak wyszło.

Tak, wszystko jest zainstalowane, poprawnie skonfigurowane i nadal występuje ten sam błąd. Z panelem przednim problem jest taki, że gniazdo mikrofonowe nie działa w ogóle, tylko jakieś szumy słychać, a gdy podłącze słuchawki do gniazdka słuchawkowego jest strasznie słaba jakość dźwięku oraz ten dźwięk jest bardzo cichy.