Mikrofon zbiera dźwięk z komputera, mimo wyłączenia miks stereo

Witajcie,

Jakiś czas temu kupiłem laptopa Lenovo B50-80EW. Problem pojawił się gdy chciałem podłączyć zewnętrzny mikrofon. Komputer go wykrywa, standardowy jest wyłączony - więc tu jest super. Zdecydowanie niesuper jest dalej:

 

Mikrofon, podłączony po przejściówce, zbiera mi dźwięki z komputera. Tzn. mam włączoną muzykę i mówię coś (podczas nagrywania w Audacity/ rejestratora), to słuchać obie rzeczy. Żeby było dziwniej, problem ten występuje także:

  • dla podłączonych słuchawek od telefonu (a więc z wbudowanym mikrofonem)
  • podczas gdy z przejściówki wypiąłem słuchawki, a wpięty jest jedynie mikrofon (przejściówka: taki trójnik/ rozgałęźnik, wiadomo o co chodzi).

 

Do odtwarzania: ustawione głośniki Realtek Audio
Do nagrywania: wewn. mikrofon - i co najważniejsze - Miks stereo jest wyłączony

 

Przeinstalowałem też sterowniki:

  • usuwając i dodając/ aktualizując “pozycje” w managerze urządzeń (obecnie: 6.0.1.7383 dla kontrolerów i 6.3.9600.16384 dla wejścia/ wyjścia audio). 
  • ściągając sterowniki ze strony producenta

 

Zwiększenie czułości mikrofonu (w managerze Realtek) ustawione na 0, dźwięki systemowe wyłączone.

 

Mieliście kiedyś taki przypadek? Nie mam pojęcia jak temu zaradzić. Będę wdzięczny za pomoc.

 

PS Windows 8.1 (niestety)


Edit: odinstalowałem sterowniki Realtake High Definition Audio i zainstalowałem najnowsze ze strony R. (wersja 6.0.1.8004) i nadal nic.

 

Pozdrawiam, 
Marcin
 

UP@

Podpinam się pod temat mam to samo, słuchawki mają rozgałeźnik, oto model : https://www.morele.net/sluchawki-natec-genesis-h59-nsg-0687-768632/

Działaby przez 2 tygodnie i z dnia na dzień przestal dzialać mikrofon… Już mnie szlak trafia bo wszystkiego próbowałem.

 Podłączałem słuchawki pod tel i działają normalnie wraz z mikrofonem. !