Mikrofon zewnętrzny nie działa

Witam. Mam problem dotyczący mikrofonu zewnętrznego. Po instalacji sterowników zalecanych od producenta laptopa dźwięk chodzi i ogólnie jest ok, ale gdy podłączyłem mikrofon zewnętrzny to ów mikrofon nie działa. Działa mikrofon wewnętrzny w laptopie, ale gdy podpinam zewnętrzny nie działa ani ten ani ten. próbowałem reinstalacji sterowników i dalej to samo. Laptop Samsung NP300E5C-A02PL, system Windows 7 64BIT.

WIN+R

CONTROL.exe MMSYS.cpl,1

 

Zaznacz mikrofon wewnętrzny PPM : Wyłącz , Pokaż odłączone i wyłączone urządzenia , zewnętrzny ustaw jako domyślny . Nigdy nie powinny być włączone dwa na raz . 

 

A kiedyś działał?

 

Masz osobne gniazdo mikrofonowe, czy jedno gniazdo Combo?

Hej,

A jaki to dokładnie mikrofon?

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

 

Kiedyś działał. Wystarczy, że wpiąłem i było ok. Ale ostatnio robiłem format, instalowałem wszystkie sterowniki ze strony producenta laptopa i powinno być ok, ale nie jest. Mam dwa wejścia jack, osobno na mikrofon i słuchawki.

 

Zrobiłem tak jak napisałeś, wyłączyłem mikrofon, pokazałem urządzenia wyłączone i odłączone: http://www9.zippyshare.com/v/HGZGnfpT/file.html

I teraz pytanie jak ustawić mikrofon zewnętrzny jako domyśly, gdy on po podłączeniu się nie pokazuje?

 

Nie wiem, jest razem ze słuchawkami. Są to takie zwykłe chińczyki, które nawet nie wiem jak się nazywają.

Możliwe, że mikrofon uszkodzony - sprawdź go na innym sprzęcie.

Gdy podłączam mikrofon do gniazda, na ekranie wyskakuje mi okienko, że urządzenie zostało podłączone. Być może mikrofon jest uszkodzony, ale to stało się z godziny na godzinę, zaraz po formacie jak zainstalowałem sterowniki.

Hej,

Czy w menadżerze urządzeń mikrofon jest widoczny? Nie ma przy nim informacji o błędnym działaniu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mikrofonu nie było widać niestety. Ale przed chwilą otrzymałem telefon od kolegi, który zaoferował się pomóc i wiem, że mikrofon padł. Nie wiem czemu, ale dzięki Bogu, że to tylko mikrofon. Sterowniki instalowałem i konfigurowałem od wczoraj. A dziś do tego wszystkiego aktualizacje. Temat do zamknięcia. Dziękuję i pozdrawiam.