Mikrofon

mam dobry dzialajacy mikrofon …

odkupilem od kumpla dzwiekowke SB live 5.1 i zainstalowalem najnowsze stery jakie do neij byly z strony producenta wszystko hula lux, tylko mikrofon nie :expressionless:

mecze sie z nim juzchyba 3 godzine, te stery sa ‘troche’ inne niz moje stare i nie wiem co mam zrobic :frowning:

Na początek

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … on+blaster

Panel sterowania-> Dzwiek i urzadzenia Audio-> Głos-> Testowanie sprzetu

czy mikrofon jest dobry :?: sprawdz na innym sprzecie :!:

czytalem wczesniejsze tematy na forum i wszystko niby jest ok

nie wykrywa mi glosu w tym tescie… a wczoraj mikrofon chodzil, napewno jest sprawny !

:roll:

Sprawdź czy do odpowiedniego gniazda na karcie podpiołeś mikrofon. Zazwyczaj trzeba do takiego gniazda które na około jest troszkę różowe.

Są rodzaje mikrofonów które możesz wyłączyć i wtedy jak coś mówisz to nic nie słychać (jest przycisk na podstawce zazwyczaj). Sprawdź czy nie masz wyłączonego, a jak masz to włącz i powinno być ok. :?

Robiłeś restart kompa po zainstalowaniu sterów ? Bo zazwyczaj dobrze jest zrobić. Sprawdź czy dobrze się zainstalowały. PPM na Mój komputer>>Właściwości>>Sprzęt>>Menadżer urządzeń>>Otwórz drzewo Kontrolery dźwięku, wideo i gier i sprawdź czy nie ma w nim żadnych wykrzyczniczków przy ikonach głośniczków.

zrobilem

nie ma przycisku

nie ma wykrzyknikow

zobacz tak :

Start -> Uruchom -> sndvol32 -> Opcje -> Właściwości -> Nagrywanie -> Mikrofon

Na pewno mica masz podpiętego do 3 od lewej “czerwonego” gniazda ?