Mikroprzycięcia interfejsu i wideo - Honor 6

Witam.

Telefon to Huawei Honor 6 (h60-l04). Android zaktualizowany do Lollipop 5.1.1. (Stock)

Mój problem zaczyna się kiedy przełącze się w tryb wyświetlania 720p (oszczędzanie ekranu). Telefon zamiast dostać skrzydeł zachowuje się nieco gorzej. Widać więcej przycięć interfejsu emui, widać również mikroprzyciecia podczas oglądania wideo (Youtube i nie tylko). Potwornie to irytuje, bo wszystko dzieje się na zeszlorocznym flagowcu. Nie jest to normalna sytuacja, nie potrafię znaleźć rozwiązania.

Oprócz tego (nie wiem czy ma to związek z moim spadkiem wydajności) podczas obciążenia np. w benchmarku antutu telefon bardzo mocno się grzeje z tylu. Nie zwrocilbym na to uwagi ale potrafi się zrobić naprawdę gorący. Może to jakies uszkodzenie mechaniczne?

Proszę o pomoc. Mogę coś z tym zrobić?

Oszczędzanie ekranu czy baterii ma to do siebie że zwalnia procesor i szybkość reakcji większości aplikacji by zaoszczędzić baterię.

Rozumiem, ale do takiego stopnia, że dobry smartfon przycina? Wydaje mi się że wcześniej czegoś takiego nie widziałem…

 

Poza tym ten tryb w Honorze ma za zadanie tylko zmniejszenie rozdzielczosci wyswietlanego obrazu. Tryb oszczędzania baterii jest osobno.