Mikroskopijna klawiatura ekranowa, jak powiększyć?

Witam mam problem z klawiaturą dotykową, która stała się bardzo mała po aktualizacji systemu do Fall Creators Update. Jest jakiś sposób żeby to naprawić?
klawiatura
Dodam że jest to przy rozdzielczości 1280x720 przy Full HD jest jeszcze mniejsza…
klawiatura

1 polubienie

Zacznij od:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026529/windows-10-using-system-file-checker

Potem przetestuj:

Prawy górny róg na belce-jest ikonka tam są ustawienia.Może pomoże.
To co jest na klipie to jest klawiatura z ułatwień dostępu.

1 polubienie

przeskanowałem system i nie znalazł żadnych problemów.

u mnie jest z lewej strony, wideo pewnie pochodzi od starszej wersji systemu i jedynie mogę ją jeszcze bardziej zmniejszyć - tryb kompaktowy, albo przypiąć do dołu ekranu z paskami po bokach i wtedy powinna zajmować około 1:3 ekranu ale dalej jest mała.

A jak włączasz osk.exe (z wyszukiwarki lub z “Win”+“R”)? zawsze to jakaś alternatywa, ona przynajmniej jest możliwa do rozciągnięcia za boki.

U mnie na Fall Creators Update nawet przy małej rozdzielczości 1024x768 jest wielka :frowning:

Filmik do Fall Creators Update:

Tak ma Pan racje ikonka jest po lewej stronie.Bardzo przepraszam za błąd.
Mam laptopa[brak ekranu dotykowego] z wersją systemu 1709 kompilacja 16299.19.
Przesyłam zrzuty ekranu:

Przed zmniejszeniem.

Po zmniejszeniu.

i taką klawiaturę miałem przed aktualizacją, nie mam pojęcia co się stało, po za tym system działa bez zarzutu.

próbowałem z niej korzystać ale nie przypadła mi do gustu (używam jej z wyra jak oglądam youtube itp.)

1 polubienie

Spróbuj zrobić testowo nowego użytkownika, nawet bez uprawnień administracyjnych.

dalej jest mała… zmieniłem nawet skalowanie na 175% i powinna być prawie na cały ekran a tu nic.

Pozostaje śledzić ten wątki, być może ktoś dopisze działające rozwiązanie np. aktualne klucze rejestru odpowiadające za rozmiar czy też z jakąś miesięczną poprawką poprawią.

1 polubienie

Rozwiązanie z uruchamianiem starszej klawiatury z 1703:

https://superuser.com/questions/1260149/how-to-enable-full-layout-touch-keyboard-on-windows-10-1709

Najlepiej zrobić kopię tych folderów bo windows.old może zostać usunięty po 14 dniach od aktualizacji, jakby aktualizacja podmieniła pliki na nowsze.

1 polubienie

posiadasz może starszą wersję systemu? ponieważ plików z poprzedniej wersji już nie posiadam :confused: i dzięki bardzo za linki będę śledził temat :smile:

Będę mieć pewnie na jednym z laptopów, postaram się to jakoś wysłać.


Przed podmianą najlepiej zrobić kopię folderu / punkt przywracania systemu.

http://soisk.pl/tworzenie-punktu-przywracania-systemu-windows-10/

Linki padły, ale raczej kto potrzebował to pobrał.
Windows Home PL 64 bitowy, 1703 (CU):
  • pliki do katalogu C:\‏‏Program Files (x86)‎\Common Files\Microsoft Shared\Ink:

    Ink 1703 x86_x64.zip


  • pliki do katalogu C:\‏‏Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Ink:

    Ink 1703 x64.zip

hr

Windows Home PL 64 bitowy, 1607 (AU):
  • pliki do katalogu C:\‏‏Program Files (x86)‎\Common Files\Microsoft Shared\Ink:

    Ink 1607 x86_x64.zip


  • pliki do katalogu C:\‏‏Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Ink

    Ink 1607 x64.zip