Mikrotik łącznie z innym AP

Witam,
mam problem z konfiguracją sieci na mikrotiku.
Mam 2 rutery: Tp-link wd8790 i mikrotika hap lite.
Na tp-linku działa sieć połączona do dostawcy a mikrotika chciałbym połączyć przez wifi do tp-linka.
Docieram do momentu w którym mikrotik jest połączony jako WDS ale nie moge z niego pingować niczego ani podłączyć do niego urządzeń przez ethernet.
Próbuje też gotowych konfiguracji typu CPE PTP bridge ale jeśli takową włączę dostaje informacje ze moze zostać zerwane połącznie i winbox się zamyka i nie chce połączyć ratuje tylko reset konfiguracji.
Z góry dziękuje za pomoc.

Ustaw go w tryb pracy station pseudobridge. Piszę z pamięci, a nie jestem przy komputerze, żeby podlogować się do jakiegoś mietka.

Do MT najlepiej łącz się na kablu po MAC adresie.

aktualnie jest tak: z poziomu MK moge zrobić pinga na Tp-linka urządzenia wifi też przez niego łączą się do neta ale Lan nie działa mimo zrobienia mostu na wszystkie porty

TP Link niech działa jako AP. Na MT ustaw station pseudobridge, będzie działał jako AP Client.

Jeśli masz wszystko zmostkowane, to jaki interfejs dodajesz do dhcp client lub do jakiego interfejsu przypisujesz statyczne IP? Do interfejsu WLAN czy do interfejsu bridge? Jeśli do interfejsu fizycznego, to ma prawdo nie działać. Musisz przypisać do bridge.

Pokaż wyniki poleceń z mietka.

interface bridge print
interface bridge port print
ip address print
ip dhcp-client print
ip route print
ip dhcp-server print
ip dhcp-server network print