Milusi wirus


(Kajoj8) #1

Otóż ostatniego czasu mój komputer zapoznał się z bardzo miłym wirusem. Po zainfekowaniu komputer ma skłonności do resetowania się przed uruchomieniem systemu operacyjnego. Jakoś udało mi się sformatować wszystkie partycje a wirus jak jest tak jest. Z tego powodu twierdzę że zadomowił się w sektorze rozruchowym dysku. Niestety, logów raczej nie będę mógł wrzucić, ponieważ jak system się odpali to na 2-3 minuty. Czy jest jakiś sposób na sformatowanie sektora rozruchowego, proszę o jakieś konkretne porady i programy które mogą pomóc. Podam jeszcze przydatną specyfikację software i hardware:

System: Windows XP Professional SP3

Antywirus: Avast 5

Procesor: AMD Athlon +2200

Płyta główna: VIA (zintegrowana z kartą dźwiękową i sieciową, modelu nie znam)


(jessica) #2

Jeśli to naprawdę "wirus" jest powodem restartów, to na innym komputerze wypal bootowalną płytkę z AV (http://www.fixitpc.pl/topic/102-plyty-startowe-ze-skanerami/, i potem użyj jej na swoim komputerze.

Jeśli natomiast powodem restartów jest zepsuty komputer, to oddaj go do naprawy.

EDIT:

Na forum http://www.fixitpc.pl/ masz większe szanse uzyskania pomocy w sprawie ewentualnej zmiany sektora rozruchowego MBR dysku twardego.

jessi


(Starkowski Dawid) #3

Dlaczego myślisz że to wirus?


(Kajoj8) #4
  1. Pojawił się po podłączeniu starego dysku który chciałem spróbować naprawić (miał te same objawy).

  2. Po ok 5 min od uruchomienia mimo formatu dysku zauważyłem spadek wydajności systemu (wiem że podłączenie dodatkowego dysku równa się z dodatkowym obciążeniem, lecz na pewno nie takim jakbym wyjął z komputera 1GB ramu).

  3. Po ok 30 min od podłączenia zaczęły sypać się różne programy w tym systemowe (jak explorer.exe i rundl32.exe).

  4. Po ok 40 min system po raz pierwszy odmówił współpracy (zresetował się i nie odpalił).

Chociaż możliwości że jakieś podzespoły nie działają bym nie odrzucał, w końcu ma on swoje lata (niedługo skończy 9 lat) to i tak te objawy są zbyt dziwne jak na zwykłe problemy z podzespołami. Dodam że był on serwisowany raz (taśma), a resztę naprawiałem sam (zazwyczaj były to zwykłe infekcje wirusami przy których wystarczył format).


(bart86) #5

żaden sprzet nie jest wieczny znajoma miała 7 letni komputer no ale w końcu siadła płyta gówna ze starości


(fiesta) #6

Kajoj95 , proszę zapoznanie się z tą stroną oraz tym tematem, i konkretne nazwanie tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif