MIME mail - prośba o przystępne wytłumaczenie


(pcmasterrace) #1

Potrzebuję pilnie instrukcji, jak łatwo stworzyć MIME maila, tzn. żeby po otworzeniu wiadomości pokazała się ulotka w formie mini strony www. O ile z HTML sobie poradzę, to nie mam pojęcia jak osadzić obrazki ani jak przekonwertować to do wysyłalnej formy. Wiem mniej więcej, jak wygląda źródło takiej wiadomości ale to dla mnie czarna magia. Może jest jakiś prosty edytor?

 

Proszę wręcz o poprowadzenie za rączkę, próbowałem wstawiać HTML do edytora wiadomości, ale nic z tego. Doszedłem tylko do tego, że do mogę wstawić obrazek w base64. :frowning:


(system) #2

Prawie każdy rozbudowany program pocztowy potrafi tworzyć w html mail.

np: The Bat!

http://www.dobreprogramy.pl/The-Bat,Program,Windows,13241.html

 

Przy tworzeniu nowej wiadomości, na dolnej belce okna jest wybór stylu edycji.


(pcmasterrace) #3

Znalazłem w Thunderbirdzie dodatek z papeterią i teraz mogę sobie wklejać szablony HTML. Wszystko jest tak, jak chciałem, ale… no właśnie, ale - program nie respektuje pewnych ustawień formatowania, a odebrana zawartość różni się wyglądem na poszczególnych skrzynkach pocztowych. Interia wyświetla po swojemu, Wp po swojemu, Outlook jeszcze inaczej :frowning:


(Kamatori) #4

To jest raczej normalne. Obecnie przygotowywanie multimedialnych emaili jest bardzo ciężkie i problematyczne. Użyj jakiegoś gotowego frameworka jak np. Ink od Foundation, bądź kreatora od MailChimp’a. Oba zapewniają zgodność na poziomie tych 70-80%. 


(system) #5

Dodatkowo licz się z tym, że wielu ludzi nie znosi tego typu przekazu i obligatoryjnie blokuje.