Mimo wszystko Windows długo sie uruchamia :(

Mimo iż nie dadawno kupiłem 1 GB RAM i 4 dni temu zrobiłem formata system sie długo uruchamia :frowning: pierwsze 2 dni uruchamiał się ok ale teraz uruchamia się jak przed formatem Bootvins nic nie daje pisze żeby wszystko zrobić ręcznie . Czyszcze rejestr i korzystam z porad na tym forum gdzie był cały przewodnik jak zoptymalizować działanie systemu ale nic z tego :frowning: CO MOŻE BYĆ TEGO PRZYCZYNĄ ??

Może jaiś wirusik.

Jaki windows?

Windows XP :slight_smile: wsatwie tu loga może sprawdzicie czy coś jest nie tak ?? Wirusów brak :slight_smile:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 19:27:07, on 2007-03-28

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\WINDOWS\system32\RaConfig.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Documents and Settings\BX\Moje dokumenty\HijackThis.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://interia.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,ShellNext = http://www.kodak.com/go/easysharecodes1 … s=WinXPPro

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = *.local

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: Megaupload Toolbar - {4E7BD74F-2B8D-469E-CCB0-B130EEDBE97C} - C:\PROGRA~1\MegauploadToolbar\megauploadtoolbar.dll

O3 - Toolbar: Megaupload Toolbar - {4E7BD74F-2B8D-469E-CCB0-B130EEDBE97C} - C:\PROGRA~1\MegauploadToolbar\megauploadtoolbar.dll

O4 - HKLM…\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKLM…\Run: [Zone Labs Client] C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe

O4 - HKCU…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU…\Run: [Gadu-Gadu] “C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe” /tray

O4 - Global Startup: RaConfig.lnk = C:\WINDOWS\system32\RaConfig.exe

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Bonjour - {7F9DB11C-E358-4ca6-A83D-ACC663939424} - C:\Program Files\Bonjour\ExplorerPlugin.dll

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\bonjour\mdnsnsp.dll

O16 - DPF: {8436FE12-31DB-48BF-83BF-FE682F9160B4} (NanoInstaller Class) - http://www.nanoscan.com/cabs/nanoinst.cab

O21 - SSODL: WPDShServiceObj - {AAA288BA-9A4C-45B0-95D7-94D524869DB5} - C:\WINDOWS\system32\WPDShServiceObj.dll

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

Może masz za dużo programów uruchamianych przy starcie? W uruchom wpisz msconfig , zakładka uruchamianie i odznacz co niepotrzebne a jak nie wiesz co możesz a co nie napisz.

Jest jeszcze opcja druga: jak nie masz jakiegoś programu anty adware\spyware to zainstaluj (polecam AD-Adware SE) i zaktualizuj i zobacz czy nie masz jakiegoś wielokrotnie powtarzanego :

czyli jakiś programów typu adware lub spyware

Zobacz innym typu Kaspersky ( najlepiej piątka bo szóstka wydaje dużo fałszywych alarmów) :!: :!:

michall75 z autostartu odznacz gg jak nie potrzebujesz, ale najlepiej nie w msconfig tylko w opcjach programu.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz: Panel sterowania => Opcje regionalne => Języki => Szczegóły => Zaawansowane => zaznacz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

Proponuję także usnąć MegaUpload Toolbar, zainstalować Internet Explorer 7.

Zrobiłem wszystko tak jak radziliście ale nie zauważyłem znacznych zmian :frowning:

Może napisałby ktoś lub podał jakiegoś linka do optymalizacje systemu poprzez rejestr bo z tego co wiem tam zmienia się gdzieś wartości w kluczach :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ymalizacja

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ymalizacja

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ymalizacja

jeśli wszystko zrobisz tak jak opisane jest w linkach komputer będzie śmigał 8)

OK ale ja pisałem że takie podobne porady już stosowałem :frowning: chodzi mi raczej o konkretniejsze zmiany w rejestrze np. kiedyś zmieniało się coś na wartość 3 tylko niepamętam jaki klucz żeby system szybciej startował albo modyfikowało się plik boot…

michall75

Wolne ładowanie systemu operacyjnego

Pozdrawiam

:frowning: nic z tego dzięki za porady ale bez zmian :frowning: 3 dni po formacie było ok nawet że mniałem zainstalowane wszystkie programy jak te same co teraz ale potem system zaczął się wolniej ładować :frowning: może jednak znacie jakieś narzędzia czy coś aby ten proces przyspieszyć ??

Złączono Posta : 08.04.2007 (Nie) 20:08

A może jednak kotoś zna jeszcze jakieś sposoby .

Zauważyłem że gdy włączam komputer na czarnym ekranie gdzie wyświetla rodzaj karty graf. i procesora jest odliczanie Memory Testing co trochę wydłuża czas czy to jest potrzebne jak nie to jak tą funkcję wyłączyć w biosie i jak wsakazać w biosie aby system nie sprawdzał wszystkich partycji tylko żeby odrazu ładował się z partycji C ?

Mam Award Bios

Wiesz co? Wejdź w Uruchom i wpisz

msconfig

i na zakładce uruchamianie odznacz to co niepotrzebne

mokreoko no co ty a czytałeś wcześniej to co napisałem że wszystkie tego typu rzeczy zrobiłem. Chodzi mi obecnie o modyfikacje w biosie czy można wyłączyć i jak Memory Testing oraz jak powyłączać niepotrzebny rzeczy w nim .

Proszę o pomoc

Na początek jaki masz bios phenix czy award ?

bootowanie ustaw od razu na domyślny dysk ,żeby nie szukał po napędach.I powyłanczaj nie używane porty np. com

Zasadnicze pytanie:jaki czas uruchamiania zmierzyłeś?

Mam Award Bios komp uruchamia się troche ponad 3 min

Od wciśniecia power do logowania za długo ale jak do czasu aż się wszystko załdauje nie jest najgorzej.Sam miałem taki problem i doszedłem do tego ,że podstawa to szybki dysk 7200rpm inaczej żadna optymalizacja nic nie da.Autostart wyłącz wszystko zmierz czas włanczaj po jednym programie i dojdz do tego który się długo uruchamia.Optymalizacja biosu polega na zmianie paramterów AUTO ale tu musisz być pewien więc jak nie wiesz nie ruszaj,dodatkowo domyślne bootowanie na dysk nie na cd czy stacje dyskietek sprawdz to.

w jakim trybie chodzi Twój dysk? sprawdzisz to w menedżerze urządzeń.

Jak masz pio to zmień na DMA