Mimo zamkniętego systemu, tablet rozładowuje się i włącza się jak z uśpienia

Witam.
Posiadam Tablet Lenovo Mixxx 300 o konfiguracji:

Procesor: Intel Atom Z3735F 1,33 GHz
Wielkość pamięci RAM [GB]: 2
Pojemność dysku Flash [GB]: 32
Karta SD [GB]: 32
System operacyjny: Windows 10 Home 32-bit + recovery
Bateria: 7000 mAh

Opis problemu:
Kiedy zamykam tablet wieczorem, następnego dnia nie mam możliwości włączenia go, chyba że spędzi noc podłączony do prądu. Ponadto, mimo wybrania opcji Zamknij (i pojawienia się ekranu “Zamykanie”) rano tablet wstaje jak z uśpienia. Zauważyłam także, że nie gaśnie klawiatura - aby kontrolki zgasły muszę bardzo długo przytrzymać przycisk od włączania. Dodam, że tablet na baterii pracuje 4-5 godzin przy moim używaniu (internet, WORD), więc nie jest to kwestia uszkodzenia baterii. Nie podłączam do niego także żadnych sprzętów, oprócz klawiatury z zestawu. Na tablecie nic nie jest zainstalowane poza domyślnymi aplikacjami i Chrome

Co próbowałam zrobić:

  1. Odłączyłam klawiaturę na noc - nie pomogło
  2. Przestawiłam “opcje zasilania” aby system nie startował szybko (wyczytane z forum) - nie pomogło
  3. Przywróciłam system z recovery - nie rozwiązało to problemu

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam

1 polubienie

Po przez cmd (shutdown -s -t 0) bym wyłączył może zadziała - o ile można je włączyć.

Panel sterowania > Opcje zasilania > Wybierz działanie przycisku zasilania > Zmień ustawienia, które obecnie są niedostępne > Odznaczasz włącz szybkie uruchamianie > Ok.

1 polubienie

jak pisałam, tą opcję zmieniłam już wcześniej :slight_smile:

Konsolę CMD da się może tam uruchomić?

Tak, jest to normalny system, taki sam jak na laptopie :wink:

I komenda daje radę wyłączyć tak by się wolniej rozładowywał?

Jeśli mówisz o tej z góry posta - nie pomogło. Tablet nadal działał - diody klawiatury świeciły się a tablet się rozładował.