Minecraft - 70 stopni na procesorze

Witam mam problem bo kiedy gram w Minecrafta to według CPUID HWMonitor mam 70 stopni na procesorze, 60 na karcie graficznej i 90% używania RAM. To chyba nie jest normalne ? Proszę o odpowiedź. Chłodzenie na procesor mam takie zwykłe dołączane z procesorem. Komputer mam od 2 miesięcy i raz chłodzenie było ściągane ale pasta termoprzewodząca została ta sama (nie czyściłem i nakładałem nową). Korzystam z Tlauncher przeważnie 1.15.2 OptiFine. Gram na sheaderach. Oprócz chłodzenia na procesorze nie mam żadnego innego. Mam 3 wentylatorze w obudowie które nie są podłączone. Podzespoły:

  • CPU - i5 9400F
  • GPU - RTX 2060
  • RAM - HyperX 8 gb 2666 MHz

Proszę o odpowiedź :wink:

Bardzo zły pomysł. Podczas ściągania i ponownego zakładania wentylatora, pomiędzy IHS a stopką chłodzenia mogły utworzyć się pęcherzyki powietrza, które skutecznie uniemożliwiają skuteczne odprowadzanie ciepła z procesora. Proponuję na początek rozebrać układ chłodzenia CPU, wyczyścić, nałożyć ponownie pastę i sprawdzić temperatury ponownie.

A jeszcze na dodatek robisz sobie piekarnik na własne żądanie. I jesteś zdziwiony, że masz wysokie temperatury?

Jutro kupię nową pastę, a wentylatory też sobie podłączę. Niestety mam tylko 2 wejścia ale zamówiłem już rozgałęźnik. Jutro odpiszę czy już ok.

To są normalne temperatury.
Lepszy przepływ powietrza z 3 wentylatorami na pewno pomoże, ale nie spodziewaj się cudów.

Sory za tak długi temat ale komputer wrócił z warsztatu z chłodzeniem wodnym. Okazało się że

Karta graficzna jest tak dobra że potrzeba lepszego chłodzenia

Nie, i kiepskie dla wydajności. Jak dobija do 80-90 procent masz swapa. Przy normalnym używaniu z ssd nie jest to tragedia, w grach jednak… cóż masz o co prosić na urodziny. :wink:

Miałem RAM w złym slocie jak przełożyłem do 2 to wszystko git.

Woda trafiła na procka czy na grafikę?