Minecraft klatkuje

Witam!

Mój komputer:

Windows XP/Ubuntu 10.04

Pentium 4 3.02 GHz

2GB RAM DDR1

GeForce 9600GT 512MB

Minecraft klatkuje nawet na najniższych ustawieniach. Zarówno na Windowsie XP jak i na Ubuntu (na Windows jest jakieś 0,5 klatki/s a na Ubuntu 10 klatek/s (około)).

Wiem, że muszę przeinstalować Windows, bo nawet Fallout New Vegas zaczął się zacinać, mimo że wcześniej działał w miarę dobrze. Jednak czy to nie jest przesada? Pamiętam, że kiedyś ta gra w ogóle mi się nie zacinała (w starszej wersji i na gorszym komputerze).

Na jakich komputerach wy gracie?

Mi chodzi całkiem ładnie na tym:

Ubuntu 10.04

Core 2 Duo T7400 2.16 GHz

2 GiB RAM

GeForce Go 7300 256 MiB

Mam przewagę procesora, ale Ty nadrabiasz (chyba) kartą graficzną. Na pewno masz zainstalowany sterownik od Nvidii? (nie nouveau)

Zainstaluj najnowsze sterowniki dla Twojej karty graficznej. To powinno rozwiązać problem. Jeśli tak nie będzie spróbuj przeinstalować minecrafta

I jak, pomogło? Miałem taki sam problem i przeinstalowanie minecrafta pomogło.

Na Windows mam najnowsze sterowniki Nvidii (na Ubuntu też, ale to raczej nie zbyt dobrze i to może powodować klatkowanie).

Przeinstalowanie nie pomaga.

Tervaskanto - jaki masz komputer?

Dodane 08.04.2011 (Pt) 18:49

Ciekawa rzecz: Gdy uruchamiam Minecraft’a przez przeglądarkę (Minecraft Classic Singleplayer) to mam 60-150 FPS. To samo w przypadku grania na kliencie World of Minecraft (do ściągnięcia na worldofminecraft.com). Co prawda na wersji online nie ma zwierzątek, ale mimo to chyba gra działa u mnie za wolno (uruchamiana przez jave z pulpitu). Nie mogę dokładnie ocenić ilości FPS-ów, bo nie ma takiej opcji w grze.

Co o tym sądzicie?