Minecraft klatkuje


(Marcinj10) #1

Witam!

Mój komputer:

Windows XP/Ubuntu 10.04

Pentium 4 3.02 GHz

2GB RAM DDR1

GeForce 9600GT 512MB

Minecraft klatkuje nawet na najniższych ustawieniach. Zarówno na Windowsie XP jak i na Ubuntu (na Windows jest jakieś 0,5 klatki/s a na Ubuntu 10 klatek/s (około)).

Wiem, że muszę przeinstalować Windows, bo nawet Fallout New Vegas zaczął się zacinać, mimo że wcześniej działał w miarę dobrze. Jednak czy to nie jest przesada? Pamiętam, że kiedyś ta gra w ogóle mi się nie zacinała (w starszej wersji i na gorszym komputerze).

Na jakich komputerach wy gracie?


(Darkvifon) #2

Mi chodzi całkiem ładnie na tym:

Ubuntu 10.04

Core 2 Duo T7400 2.16 GHz

2 GiB RAM

GeForce Go 7300 256 MiB

Mam przewagę procesora, ale Ty nadrabiasz (chyba) kartą graficzną. Na pewno masz zainstalowany sterownik od Nvidii? (nie nouveau)


(Mstiller93) #3

Zainstaluj najnowsze sterowniki dla Twojej karty graficznej. To powinno rozwiązać problem. Jeśli tak nie będzie spróbuj przeinstalować minecrafta


(Wichajsterek) #4

I jak, pomogło? Miałem taki sam problem i przeinstalowanie minecrafta pomogło.


(Marcinj10) #5

Na Windows mam najnowsze sterowniki Nvidii (na Ubuntu też, ale to raczej nie zbyt dobrze i to może powodować klatkowanie).

Przeinstalowanie nie pomaga.

Tervaskanto - jaki masz komputer?

-- Dodane 08.04.2011 (Pt) 18:49 --

Ciekawa rzecz: Gdy uruchamiam Minecraft'a przez przeglądarkę (Minecraft Classic Singleplayer) to mam 60-150 FPS. To samo w przypadku grania na kliencie World of Minecraft (do ściągnięcia na worldofminecraft.com). Co prawda na wersji online nie ma zwierzątek, ale mimo to chyba gra działa u mnie za wolno (uruchamiana przez jave z pulpitu). Nie mogę dokładnie ocenić ilości FPS-ów, bo nie ma takiej opcji w grze.

Co o tym sądzicie?