MInecraft lagi ,nieładowanie chunków lub X-RAY

Witam po 5 minutach grania w tą grę mam najczęściej lagi, takie że trzeba grę wyłączyć “zabijając” proces javy. Drugie co do częstości jest nie wczytywanie się chunków lub X-Ray w niektórych miejscach. Od kilku dni przestałem grać na renderze normal, chociaż mnie to zdziwiło i grałem na short bo inaczej odrazu były lagi. Optifine od 1.3.1 nic mi nie pomaga, a nawet więcej pobiera ram-u. Przydzieliłem 1450 Mb ale to sprawiło że jeszcze częściej się zaczyna lagować. Zauważyłem też że ścina się przy wychodzeniu ze światów pisze że wyłącza się wbudowany serwer [potem lag] i trzeba zakończyć proces. Zaczyna być to denerwujące a zwłaszcza gdy nie instaluje żadnych modów.Moja maszyna:

CPU:AMD Athlon 7750 2,7GHz x 2

RAM: 4Gb [Na XP 2240Mb]

GPU: Palit GeForce 9600GT ~512mb

MSI K9N6PGM2

Zasilacz: 550W [Mustang]

Oczywiście najnowsze sterowniki.

Proszę o pomoc. Na Google nic nie było.

Zasilacz do wymiany.

Skąd masz grę?

Kiedy wgrywasz optifine pamiętaj żeby go ustawić. Nie ważne skąd jest gra, ale ważne czy oryginalna bo pirackie mają najczęściej mody. Najwięcej tematów znalazłem że ludzie mieli pirackiego minecrafta i widzieli herobrine’a a to był mod. Usuń pliki gry oprócz folderu saves i zrób Force Update minecrafta w oryginalnym launcherze. Wymień zasilacz. Zasilacz Mustang jest na czarnej liście http://forum.pclab.pl/topic/843054-Czar … canych-v2/ . Zainstaluj Optifine i go skonfiguruj.

Ustawienia do optifine:

Video Settings:

Performance: MaxFPS

Jakość grafiki: Fast

Zaawansowany OpenGL: OFF

Render Distance: Short +32

Fog Start: 0.8

Fog: OFF

Details:

Clouds: OFF

Rain & Snow: OFF

Sky: OFF

Animations:

Rain Splash: OFF

Performance:

Smooth FPS: ON

Tak wiem że mój zasilacz należy do tych, mam oryginalnego z minecraft.net oraz optifina zawsze ustawiam na najniższe bo wiem że to coś może dać ale tak jak napisałem bierze jeszcze więcej ramu a reinstalacja nic nie daje :frowning:

A dajesz Performence też na najniższy? Performence to wydajność to dawaj Max FPS i wyłączaj animację, których nie potrzebujesz.

oczywiście ze na max to bo jak wiem performance to wydajnosć

Podaj temperatury karty graficznej i procesora podczas grania. Temperatury sprawdz programem HWMonitor.

HWMonitor: http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html