Minecraft - lagi

Witam! Mam taki problem. Wydaje mi się, że mój komputer jest dobry, a Minecraft mi laguje przy nagrywaniu… Spadek do 15 fps’ów, zacinki. Czy to jest problem komputera czy może coś muszę zrobić? Coś wymienić w nim. Bardzo mi zależy na tym, żeby nie lagowało… Oto parametry komputera:

Karta Graficzna: AMD Radeon HD 6670

Procesor: AMD Athlon™ II X2 250 Processor 3.00 GHz.

Pamieć RAM: 3gb ( do minecrafta przydzieliłem 1gb )

Dysk Twardy: 149 GB.

Płyta głowna: Nie wiem jak sprawdzić :x

Z góry dzięki.

Może za mało pamięci RAM dla Minecrafta ? .Z tego co wiem procek i ram jest dość ważny

Przypisałem 1gb RAM dla Minecrafta. Więcej się nie da, bo gra się nie włączała.

Minecraft tak już ma, żre procka bardziej niż najlepsze zaawansowane gry obecnych czasów, nic na to nie poradzisz, potrzebujesz mocniejszej maszyny. Choć nie wiem jaki jest sens nagrywania kolejnych filmów z tego czegoś, i tak ledwie się odpali yt a tam minecraft…

Rozumiem, że zakup nowego, lepszego procka oraz dokupienie RAM rozwiązałoby problem? :slight_smile:

Zaktualizuj stery do k. graficznej. Procka nowego dokupić wypada.

Do Minecrafta przydziel 2GB ramu.

Jaki masz system operacyjny oraz jaki Service Pack?

Pokaż jeszcze starter do minecrafta.

Ja na amd 6450 i procku intel core 2 duo 2.2 ghz ram 2,5 gb mam 60-50 klatek na sekundę :lol: a wniosek mój taki , że maincraft jest wybredny raz ujdzie a raz nie :frowning:

2gb ramu nie moge przypisac, bo gra nie odpala. Mi klatkuje 30-40, i lekko zacina. Moze to wina dysku? mam dysk 149gb, z czego wolnego około 60… :C Niestety zakup nowego procesora nie wchodzi w gre, nie mam na ten moment tyle pieniędzy.

Prosiłem Cie jeszcze o coś :expressionless:

Czy masz być może system 64 bit? U mnie nawet przy 8 GB Ramu gra potrafiła się porządnie wysypać, a rozwiązaniem było instalowanie Javy do 64 bit.

zaktualizuje stery i zainstaluje javę na system 64 bitowy… Jesli pomoze to napiszę. :slight_smile: