Minecraft - lagi

(Serwertm) #1

Witam! Mam taki problem. Wydaje mi się, że mój komputer jest dobry, a Minecraft mi laguje przy nagrywaniu.. Spadek do 15 fps'ów, zacinki. Czy to jest problem komputera czy może coś muszę zrobić? Coś wymienić w nim. Bardzo mi zależy na tym, żeby nie lagowało.. Oto parametry komputera:

Karta Graficzna: AMD Radeon HD 6670

Procesor: AMD Athlon™ II X2 250 Processor 3.00 GHz.

Pamieć RAM: 3gb ( do minecrafta przydzieliłem 1gb )

Dysk Twardy: 149 GB.

Płyta głowna: Nie wiem jak sprawdzić :x

Z góry dzięki.

(Gural7) #2

Może za mało pamięci RAM dla Minecrafta ? .Z tego co wiem procek i ram jest dość ważny

(Serwertm) #3

Przypisałem 1gb RAM dla Minecrafta. Więcej się nie da, bo gra się nie włączała.

(Xparanienormalnyx) #4

Minecraft tak już ma, żre procka bardziej niż najlepsze zaawansowane gry obecnych czasów, nic na to nie poradzisz, potrzebujesz mocniejszej maszyny. Choć nie wiem jaki jest sens nagrywania kolejnych filmów z tego czegoś, i tak ledwie się odpali yt a tam minecraft...

(Serwertm) #5

Rozumiem, że zakup nowego, lepszego procka oraz dokupienie RAM rozwiązałoby problem? :slight_smile:

(bibut) #6

Zaktualizuj stery do k. graficznej. Procka nowego dokupić wypada.

Do Minecrafta przydziel 2GB ramu.

Jaki masz system operacyjny oraz jaki Service Pack?

Pokaż jeszcze starter do minecrafta.

(Fan Xp) #7

Ja na amd 6450 i procku intel core 2 duo 2.2 ghz ram 2,5 gb mam 60-50 klatek na sekundę :lol: a wniosek mój taki , że maincraft jest wybredny raz ujdzie a raz nie :frowning:

(Serwertm) #8

2gb ramu nie moge przypisac, bo gra nie odpala. Mi klatkuje 30-40, i lekko zacina. Moze to wina dysku? mam dysk 149gb, z czego wolnego około 60.. :C Niestety zakup nowego procesora nie wchodzi w gre, nie mam na ten moment tyle pieniędzy.

(bibut) #9

Prosiłem Cie jeszcze o coś :expressionless:

(Pozyca) #10

Czy masz być może system 64 bit? U mnie nawet przy 8 GB Ramu gra potrafiła się porządnie wysypać, a rozwiązaniem było instalowanie Javy do 64 bit.

(Serwertm) #11

zaktualizuje stery i zainstaluje javę na system 64 bitowy.. Jesli pomoze to napiszę. :slight_smile: