Minecraft - "Minecraft has run out of memory"

Witam, tak jak w temacie, od wydania patcha 1.8 mam bardzo często wymieniony wyżej błąd. Praktycznie co chwilę muszę przerywać grę. Ma ktoś jakiś pomysł jak się tego pozbyć?

dokupić ram… albo powrócić do starej wersji 1.7.3

ram- pamiec operacyjna wpisz w google jak być nie wiedział …

Ciężko mi uwierzyć, żeby to była wina RAM’u. 3GB to za mało??

Specyfikacja sprzętowa:

Procesor - Intel Pentium Dual Core T4200 (2x 2.00 Ghz)

Karta graficzna - Nvidia GeForce 9600M GS (1GB)

RAM - 3GB

System operacyjny - Windows 7 Home Premium

Nie słuchaj takich bzdur, Minecraft mi zżera maksymalnie 490mb Ramu, a błąd mimo to wyskakuje, mam 6GB ram i tak samo jak ty od czasu 1.8 błąd wyskakuje mi co minute, instalowałem jave od nowa, minecrafta i dalej nic może kolejny update to naprawi.

P.S niektórym pomaga ściągnięcie i zainstalowanie Java SE Development Kit (JDK) 7.0

Ten błąd wyskakuje też jeżeli się używa texture packa innego niż deafult.

Ucherion - Na podstawowym texture-packu również wyskakuje ten błąd. Najdziwniejsze jest to, że nikomu z moich kumpli, z którymi gram ten błąd nie wyskakuje, nawet kiedy wyszedł patch 1.8. Również czekam na kolejną łatkę, bo trochę mam dość męczenia się z tym. Zainstalowałem javę 7.0 i błąd nadal występuje.

No to masz niestabilny ram.

Ja z kolei spróbowałem grac na domyślnych teksturach i działa pięknie, zastanawiam się tylko czemu nagle nie moge używać tekstur skoro przez pare miesięcy używałem tych samych i nic nigdy mi się nie działo…

RMK_99 —> Wyjaśnij mi, skoro dopiero po tym patch’u coś się zaczęło dziać, to chyba od razu nie znaczy, że mam niestabilny RAM?

Tu http://craftsite.pl/forum/thread-11509.html macie opisane rozwiązanie problemu.

Dzięki wielkie. Tylko teraz po utworzeniu pliku .bat, mam problem, gdyż włącza się error “couldn’t access the jarfile” a ścieżkę podałem raczej prawidłową. Zgodnie z poradnikiem miałem wpisać ścieżkę do Minecraft.exe, który mam na pulpicie i tak zrobiłem.

OK. Już sobie poradziłem. Zaraz obczaję rezultaty zabiegu i napiszę, czy coś się zmieniło :wink:

Dodane 20.09.2011 (Wt) 18:40

Hmmmm… Dziwne, ale teraz niemal po kilkudziesięciu sekundach gry dostałem “Run out of memory”… Może coś zrobiłem źle?? Zgodnie z poradnikiem wpisałem nieco mniej, niż połowę swojego RAM’u w notatniku a druga liczba miała być dokładnie 2x mniejsza. Niestety ten problem pojawił się jeszcze szybciej. ■■■?

Spróbować zmienić “Render distance” na Normal albo niżej.U mnie bangla.

Ok jestem tu by ci pomóc. Otworz ten link:

.

Rób wszystko krok po kroku dokładnie tak jak na filmie ( nawet jeśli nie masz w folderze instalacyjnym minecrafta

nic poza plikiem minecraft.exe to rób tak jak na filmie wszystko

Mam nadzieję że pomoglem miałem ten sam problem i po zrobieniu tak jak na filmie wszystko działa a mam tylko 2 gb ramu powodzenia!

sebasti9999 , chcesz sobie nabić oglądnięcia czy co ? to z filmiku nic nie dawało :wink: