Minecraft + modyfikacje- za mało pamięci

Mam problem z pamięcią(2GB wolne 1,5 zajęte) dla Minecrafta. Próbowałem dać tej grze więcej wszystkie sposoby ale to nic nie dało. Czy da się zrobić tak aby Java lub Minecraft nie “działały” tylko na RAM-ie ale używały też podzespołów komputera? (karcie graficznej procesorze) Tak jak inne gry np. Need For Speed, GTA itp. itd.

Działa nie tylko na pamięci RAM. To że ma duże zapotrzebowanie na nią wynika ze specyfiki gry i z samej architektury Javy (jak i też kiepskiej optymalizacji). Zacznij od instalacji Optifine.

Minecrafta podaje się za przykład skrajnie źle zoptymalizowanej gry. Ponoć w RAM-ie przechowywane są informacje o każdym jednym klocku, jaki się podczas gry zobaczyło - z każdym krokiem ta struktura się rozrasta. Tu nie chodzi o żadne obliczenia, więc na nic procesor czy karta. Możesz pokombinować z pamięcią wirtualną - przeznaczyć na ‘niby RAM’ część powierzchni dysku.

Na pirackiej wersji ramu nie da się dać więc jak masz piracką wersję to se odpuść mody. Natomiast jeśli masz oryginalnego to odpalaj przez plik .bat z kodem

java -XmxYG -XmxZG -jar Minecraft.exe

Y - Największa ilość używanego ram, Z - zarezerwowana ilość pamięci ram.

@UP Źle zoptymalizowany może jest, ale zobacz Gothic 3, w ramie są takie informacje, ale nie odnośnie całej mapy a tylko tych kawałków wczytanych w ram i reszta jest na dysku. A "niby RAM’ nic nie da tylko spowolni bardziej.

Jak się ma 4GB RAM i więcej to najlepiej wyłączyć. W Minecraft stary GF FX5200 starcza spokojnie do gry, ale procesora najlepiej jak masz 2core lub więcej to ściągnij OptiFine Multi-Core.

Spróbuj rozszerzyć rozmiar pliku stronicowania http://www.gram.pl/art_9gff4_Pamiec_wirtualna_zmiana_pliku_stronicowania.html i ustawić priorytet procesu “javaw.exe” na “Powyżej normalnego” lub “Wysoki”.

Pliki stronnic to niby ram. One nic nie dadza.