Minecraft na openSUSE

(Piesek64) #1

Cześć! Dzisiaj próbowałem zainstalować Minecrafta na drugim komputerze z systemem Linux openSUSE. Niestety po próbie uruchomienia mam błąd na konsoli, a w Minecraftcie czarny ekran. Force Update nic nie dał.

Logi z konsoli od Minecrafta:

jutka@linux-jk7i:~> cd /home/jutka/.minecraft

jutka@linux-jk7i:~/.minecraft> java -Xmx1024M -Xms512M -cp minecraft.jar net.minecraft.LauncherFrame

\asdf

Exception in thread "Thread-3" java.lang.UnsatisfiedLinkError: /home/jutka/.minecraft/bin/natives/liblwjgl.so: libjawt.so: nie można otworzyć pliku obiektu dzielonego: Nie ma takiego pliku ani katalogu

at java.lang.ClassLoader$NativeLibrary.load(Native Method)

at java.lang.ClassLoader.loadLibrary1(ClassLoader.java:1939)

at java.lang.ClassLoader.loadLibrary0(ClassLoader.java:1864)

at java.lang.ClassLoader.loadLibrary(ClassLoader.java:1825)

at java.lang.Runtime.load0(Runtime.java:792)

at java.lang.System.load(System.java:1059)

at org.lwjgl.Sys$1.run(Sys.java:69)

at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)

at org.lwjgl.Sys.doLoadLibrary(Sys.java:65)

at org.lwjgl.Sys.loadLibrary(Sys.java:81)

at org.lwjgl.Sys.(Sys.java:98)

at net.minecraft.client.Minecraft.F(SourceFile:1916)

at arj.(SourceFile:20)

at net.minecraft.client.Minecraft.(SourceFile:75)

at ara.(SourceFile:36)

at net.minecraft.client.MinecraftApplet.init(SourceFile:36)

at net.minecraft.Launcher.replace(Launcher.java:136)

at net.minecraft.Launcher$1.run(Launcher.java:79)

(marcin82) #2

Podaj wynik polecenia z konsoli:

java -version

(Piesek64) #3

Wyniki:

java version "1.7.0_09"

OpenJDK Runtime Environment (IcedTea7 2.3.3) (suse-3.16.l-i386)

OpenJDK Client VM (build 23.2-b09, mixed mode)

Nie wiem czy nie widzi JRE, bo wiem że jest tylko JDK domyślnie, ale wiem że Minecraft musi mieć Jave OpenJDK lub JRE. DOdatkowo na Ubuntu działał mi w 100% razem z modami i nie było lagów.

Próbowałem z MagicLauncher i z podrobionym exe (plik *.txt ze skryptem i uprawnieniami) co nie działało. Z MagicLauncher był kłopot z minecraft.jar, który nie został przez niego rozpoznany chociaż był w /.minecraft/bin. Z otworzeniem poprzez skrypt z minecraft.net za pierwszym razem Force Update zawinił. Za drugim razem mogłem pobrać, ale włączyć nie. Dodam że serwer CraftBukkit działał bez problemu.

(sadaj72) #4

Może spróbuj zainstalować oficjalną javę od oracle, ewentualnie spróbuj sposobu na czarny ekran z tego wpisu: http://notes.ericjiang.com/posts/583.

(Piesek64) #5

Javę mam od Oracle. Sposób z linku który podałeś nie działa. Uruchamia tylko Minecrafta loguje się i blackscreen (czarny ekran). Podejrzewam że to coś z Javą, chociaż nie wiem, bo a Ubuntu mi poszło jak instalowałem ze skryptu i działało. Instalowałem też JRE, ale raczej SUSE nie widzi JRE, skoro w java -version go nie ma tylko OpenJDK. Normalnie używam kodu z minecraft.net, albo pliku z rozszerzeniem *.sh. Daje także kod z pliku z formatem *.sh:

cd /home/jutka/.minecraft

java -Xmx1024M -Xms512M -cp minecraft.jar net.minecraft.LauncherFrame