Minecraft na openSUSE

Cześć! Dzisiaj próbowałem zainstalować Minecrafta na drugim komputerze z systemem Linux openSUSE. Niestety po próbie uruchomienia mam błąd na konsoli, a w Minecraftcie czarny ekran. Force Update nic nie dał.

Logi z konsoli od Minecrafta:

jutka@linux-jk7i:~> cd /home/jutka/.minecraft

jutka@linux-jk7i:~/.minecraft> java -Xmx1024M -Xms512M -cp minecraft.jar net.minecraft.LauncherFrame

\asdf

Exception in thread "Thread-3" java.lang.UnsatisfiedLinkError: /home/jutka/.minecraft/bin/natives/liblwjgl.so: libjawt.so: nie można otworzyć pliku obiektu dzielonego: Nie ma takiego pliku ani katalogu

        at java.lang.ClassLoader$NativeLibrary.load(Native Method)

        at java.lang.ClassLoader.loadLibrary1(ClassLoader.java:1939)

        at java.lang.ClassLoader.loadLibrary0(ClassLoader.java:1864)

        at java.lang.ClassLoader.loadLibrary(ClassLoader.java:1825)

        at java.lang.Runtime.load0(Runtime.java:792)

        at java.lang.System.load(System.java:1059)

        at org.lwjgl.Sys$1.run(Sys.java:69)

        at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)

        at org.lwjgl.Sys.doLoadLibrary(Sys.java:65)

        at org.lwjgl.Sys.loadLibrary(Sys.java:81)

        at org.lwjgl.Sys.(Sys.java:98)

        at net.minecraft.client.Minecraft.F(SourceFile:1916)

        at arj.(SourceFile:20)

        at net.minecraft.client.Minecraft.(SourceFile:75)

        at ara.(SourceFile:36)

        at net.minecraft.client.MinecraftApplet.init(SourceFile:36)

        at net.minecraft.Launcher.replace(Launcher.java:136)

        at net.minecraft.Launcher$1.run(Launcher.java:79)

Podaj wynik polecenia z konsoli:

java -version

Wyniki:

java version "1.7.0_09"

OpenJDK Runtime Environment (IcedTea7 2.3.3) (suse-3.16.l-i386)

OpenJDK Client VM (build 23.2-b09, mixed mode)

Nie wiem czy nie widzi JRE, bo wiem że jest tylko JDK domyślnie, ale wiem że Minecraft musi mieć Jave OpenJDK lub JRE. DOdatkowo na Ubuntu działał mi w 100% razem z modami i nie było lagów.

Próbowałem z MagicLauncher i z podrobionym exe (plik *.txt ze skryptem i uprawnieniami) co nie działało. Z MagicLauncher był kłopot z minecraft.jar, który nie został przez niego rozpoznany chociaż był w /.minecraft/bin. Z otworzeniem poprzez skrypt z minecraft.net za pierwszym razem Force Update zawinił. Za drugim razem mogłem pobrać, ale włączyć nie. Dodam że serwer CraftBukkit działał bez problemu.

Może spróbuj zainstalować oficjalną javę od oracle, ewentualnie spróbuj sposobu na czarny ekran z tego wpisu: http://notes.ericjiang.com/posts/583.

Javę mam od Oracle. Sposób z linku który podałeś nie działa. Uruchamia tylko Minecrafta loguje się i blackscreen (czarny ekran). Podejrzewam że to coś z Javą, chociaż nie wiem, bo a Ubuntu mi poszło jak instalowałem ze skryptu i działało. Instalowałem też JRE, ale raczej SUSE nie widzi JRE, skoro w java -version go nie ma tylko OpenJDK. Normalnie używam kodu z minecraft.net, albo pliku z rozszerzeniem *.sh. Daje także kod z pliku z formatem *.sh:

cd /home/jutka/.minecraft

java -Xmx1024M -Xms512M -cp minecraft.jar net.minecraft.LauncherFrame