Minecraft problem z serwerem LAN

Hej! Mam mały problem z gra Minecraft, nie moge grać ze znajomym przez LAN na wersjach wyższych niż 1.7.2. Na wersji 1.7.2 i niższych wszystko działa super ( gramy przez hamachi) Natomiast gdy próbujemy zagrać na wersji wyższej występuje bład, kolega może normalnie znaleźć mój serwer, wszystko wyglada dobrze, ale nie może na niego wejść. Bład to coś w stylu- sesja wygasła( prosze zrestartowac launcher i gre) ale po zrestartowaniu nic sie nie zmienia :slight_smile: Prosze o pomoc :slight_smile:

Może mody przeszkadzają? Spróbuj bez.
Na najnowszej 1.16.5 też? Gra oryginalna?
Jaki ma błąd? Dokładnie, a nie “coś w stylu”

sprawdź czy w logach czegoś nie ma - tu folder logs w .minecraft:

Nie ma żadnych modów, nie działa na każdej wersji wyższej niż 1.7.2. Gra jest nie oryginalna a bład brzmi- sesja wygasla( uruchom ponownie gre i launcher)

I masz odpowiedź czemu nie działa.
Piratom na tym forum nie pomagamy

Ale może chodzi, że niby minecraft to klon programu z “lat 80”, dlatego nie jest oryginalny/innowacyjny/świeży.

Nie jest to żadna odpowiedź, posiadam również oryginalna wersje :slight_smile:

I prawdopodobnie jej nie dostaniesz, nikt poza graczami którzy grają w to regularnie nie będzie w stanie jej udzielić.

Ta gra ma dziesiątki (setki?) wersji, dziesiątki modów i innych nieoficjalnych komponentów.

Spróbuj raczej pytać na forum tematycznym związanym konkretnie z tą grą, tam masz większe prawdopodobieństwo, że otrzymasz poprawną odpowiedź.

Ale pytasz o wersję piracką.

Dodałam to pytanie na kilku forach, myślałam że znajde tu kogoś kto się po prostu na tym zna i zdoła mi pomóc. Jeżeli nie znacie odpowiedzi na pytanie to prosze nie komentujcie tego postu i tyle.

Postaw serwer na którymś z komputerów w tym LANie, wyłącz tryb online w jego ustawieniach. Każdy z was wejdzie.

W przypadku Minecrafta nie można mówić o klasycznym piractwie. Jedyna różnica między premium a non-premium (legal a pirat) jest taka, że nie wejdziesz na serwery online. Jedyna! Mojang udostępnia swoją grę na otwartych serwerach. Żadnej weryfikacji, nic. Launchery non-premium polegają na tym, że pobierają wszystkie pliki z serwerów Mojang. Nawet Forge podczas kompilacji pobiera pliki (od Mojang), dekompiluje, patchuje i kompiluje.
No i jeżeli masz takie poglądy, to jeszcze tylko wspomnę, modowanie gier jest niedozwolone (w większości). A że twórcy po cichu na to pozwalają (mówimy o singlówkach oczywiście), to inna sprawa…

Jest dozwolone, ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych nie zawiera nawet takiego terminu jak mod czy modowanie.

Zabronione może być udostępnianie takich treści jeżeli zawierają komponenty oryginalnego programu, które są własnością producenta (np. jakieś biblioteki dll silnika graficznego, oryginalne tekstury itp).

A to już zależy co producent ma w licencji.
Tak jak z WinRARem, to że działa po upływie okresu testowego nie oznacza że można z niego wciąż korzystać zgodnie z prawem.

Jeżeli chodzi o MC, gra i tak jest pobierana od Mojangu, więc różnica jest w launcherze tylko.