Minecraft się nie włącza

Witam. Mam problem z Minecraftem… Za każdym razem kiedy próbuję uruchomić grę klikając na ikonę na pulpicie, ładuje się kółko obok wskaźnika myszy, po chwili kółeczko znika a laucher się nie odpala… Więc za każdym razem kiedy chcę aby gra się odpaliła, muszę usunąć folder .minecraft a to trochę niewygodne rozwiązanie… Dodam, że aktualizowałem już kartę graficzną, odinstalowałem javę i zainstalowałem na nowo ale to nic nie dało… Mam nadzieję, że jest jakiś sposób na naprawienie gry… Z góry pozdrawiam

Gra oryginalna? Czy… :slight_smile:

Tak, oryginalna

Czekaj, czekaj. Dobrze rozumiem, że gra odpala się tylko z głównego folderu, a nie ze skrótu? Może blokuje go antywirus, zapora, cokolwiek takiego?

Nie. Żeby odpalić grę muszę usunąć folder “.minecraft” z folderu appdata

To ciekawe, bo ten folder to właśnie folder z grą, tzn. tam launcher ściąga pliki Minecrafta. Zapewne miałeś wcześniej jakąś inną wersję, która zrobiła bajzel w plikach i dlatego usunięcie folderu gry pomogło - wszystko ściągło się od nowa.

No okej, ale nawet kiedy usunę ten folder i odpalę minecrafta i go wyłączę to muszę ten folder usuwać z powrotem bo nie chce się włączyć

Gra łupiona przez Windows Sklepu?