Mini Laptop/NoteBook 7" wifi 2gb HD - Windows

(Adek350i) #1

Witam. Ostatnio zainteresował mnie mini laptop albo notebook. Mam pytanie, czy da się do niego wgrać/zainstalować jakiś normalny system operacyjny? Windows (nie wymagam 7 może być 98 albo 2000) albo lunix? Cena jest naprawdę mała 260zł (przesyłka 100zł,Chiny.).

Link. http://allegro.pl/7-laptop-flash-2gb-wi ... 48784.html

(MaRa) #2

ODRADZAM :!:

To zabawka, tylko dać dziecku do pobawienia się. Bardzo kiepska jakość wykonania (nie widoczna na fotografiach - podretuszowane?), producent nawet nie potrafi poprawnie odlać plastików.

Zero dodatkowych programów (Windows CE). Nie jestem pewien, ale w przypadku Windowsa CE też chyba powinien być jakiś certyfikat oryginalności na obudowie, a tu nie ma. Widziałem te komputerki.

Na procesorach ARM nie da się zainstalować żadnego systemu dla architektury Intela. Obydwie rodziny procesorów obsługują zupełnie inne instrukcje i nie są kompatybilne ze sobą.

Szkoda pieniędzy. Typowa bazarowa chińszczyzna.

(Mutant5) #3

Jak wyżej.

Lepiej kupić jakiegoś starego laptopa opartego na P3 niż ten szajs.

Do Win CE rzeczywiście są certyfikaty, gdyż miałem palmtopa a tam był.

Programy działają te co na Win Mobile, normalnego systemu nie zainstalujesz.

Odradzam :wink:

(Adek350i) #4

Co do używanych laptopów/notebookow to na allegro za dużo ich niema. Chyba że jakieś 64mb ram i processor 500mhz. :wink: Oczywiście w granicach 300zł (Więcej na tą chwilę nie mogę wydać #-o )

(Mutant5) #5

Poszukałem 30 sekund i mam:

Proc 850 Mhz i 256 ramu i grafa 8 mb.

Bez problemu zainstalujesz xp pooglądasz filmy pochodzisz po internecie:

http://allegro.pl/laptop-dell-c600-pent ... 91251.html

I do tego konstrukcje della są trwałe także raczej sprzęcik nie nawali.

Jak potrzeba dokupić Wi-Fi i bd git.

(Adek350i) #6

Tak. Widziałem tego dell'a. Mi zależy na wi-fi, ponieważ laptop będzie głównie do internetu, muzyki i jakiejś słabej gry żeby GTA III poszło . Czyli

Procek - 800mhz

Ram - 256mb

grafa - 8mb powinna wystarczyć (32MB by się przydała :smiley: ) .

I wbudowane WI-FI.

(Mutant5) #7

Wbudowane Wi-Fi i grafa 32 mb.

Nie za 300 zł człowieku:)

Zobacz na stronie producenta czy laptop ma mPCI jeżeli tak to napewno posiada wbudowane antenki wifi.

Wtedy dokupić tylko karte podłączyć i powinno być ok.

Spokojnie GTA3 na nim pójdzie.