Mini logo i strona na hasło

Tak więc chciałbym na szybko opisać mój problem. Otóż jestem prawie całkowicie zagłębiony w HTML [znam większość komend i ich użycie], ale wciąż nie wiem jak utworzyć takie mini logo w karcie [jak ten gość w TEJ karcie co je płytę]

Chciałbym również spytać, jaka jest komenda na otworzenie pliku w html’u [chodzi o taki bat na którym napiszę kod] i czy coś takie w ogóle istnieje.

Dodane 25.10.2012 (Cz) 16:35

Mam jeszcze szybkie pytanie. Lepiej uczyć się C, C+, C++ czy css? Uczę się już php i html i do ostateczności brak mi tylko jakiegoś takiego :slight_smile:

Jak chcesz iść w stronę tworzenia stron internetowych to naucz się css a potem php.

Ta ikona zwie się favicon http://pl.wikipedia.org/wiki/Favicon

A co do otworzenia pliku html nie wiem o co ci chodzi. Mieszasz pojęcia / twoje pytanie jest za mało sprecyzowane.

Nie wspomniałem ale jestem w innych kwestiach żółtodziobem. Ale już wiem że HTML’em tego nie zrobię, tylko CSS’em… Dzięki za pomoc tak czy siak w sprawie faviconu :slight_smile:

Mój “dekoder” podpowiada mi, że chyba chodzi o dołączenie/zastosowanie/osadzenie jakiegoś pliku przy wczytaniu html’u, czyli np. poniższa “regułka” wsadzona w head “odpali” plik test.css

lub bezpośredni

Chyba że chodzi o skrypty js: -plik test.js

lub bezpośredni

CSS służy do zadbania o wygląd strony. To jest oprawa wizualna.

HTML służy do prezentowania danych i wyświetlania tekstu.

PHP jest językiem programowania, który popularnie jest stosowany do komunikacji z użytkownikiem i wykonywania różnych akcji po stronie serwera. Dlatego logowanie będziesz musiał zrealizować w PHP.

Lepiej jest umieć gotować żurek, czy umieć naprawić balustradę?

To są zupełnie inne rzeczy - css nawet nie jest językiem programowania (tak samo jak HTML). Pomijając, że nie ma czegoś takiego jak C+…

Panicz manieKMP mi najbardziej pomógł za co bardzo dziękuję.

Z tym “C+” coś mi się pochrzaniło… Nie wnikajmy.

Wieź nie obrażaj prawdziwych paniczów. Ani ja “piękny” ani ja młody, ot zwykły chłop ze mnie :wink: