Mini-partycja systemowa 100 MB - jak usunąć?

Witam,

mam Win7 Pro x64 ENG. Podczas instalacji system utworzył sobie jak wiadomo 2 partycje podstawowe - faktyczną na system, oraz mini-partycję 100 MB do bootowania, przywracania systemu itp.

Oprócz tego mam jeszcze jedną partycję podstawową na dane, oraz jeszcze jedną w FAT32 na kilka ciekawych narzędzi od BIOSu / EFI w lapie z HP. Łącznie są więc 4 podstawowe.

Chciałbym natomiast wrzucić obok drugi system no i pojawia się problem - nie da się stworzyć na to partycji, ani podstawowej, ani rozszerzonej. Pomyślałem więc o tym, aby usunąć tą mini-partycję, ale niestety gdy coś takiego zrobię, system nie wystartuje poprawnie. Czy da się to jakoś “przeskoczyć”? Mam utworzoną płytę przywracania - może po usunięciu partycji można “naprawić” bootowanie (bo powinna ona wykryć system, oraz problem, nie wiem jednak, czy faktycznie da się to tak zrobić).

Ja bym “zrobił z nich” partycje rozszerzone/logiczne, oraz zostawił wystarczająco dużo miejsca i utworzył podstawową z 2 systemem :stuck_out_tongue:

Niemożliwe, partycja FAT32 musi być podstawowa.

Ja zawsze robiłem tak:

  1. Ustawiałem partycję wymaganą przez Win7 (w tym przypadku 20GB) i miałem:

* SYSTEMOWA - 100MB

* Logiczna (czy jakoś tak) - 20GB

  1. Usuwałem tą 20GB i zmieniałem rozmiar systemowej ze 100MB na 20GB

Opcja “zmień rozmiar”, lub “rozszerz”…

Oczywiście opisuję jak to zrobić z perspektywy instalatora Win7

Ja robiłem tak samo jak kolega wyżej i do tej pory nie wiem na cholerę jest potrzebna ta 100 megowa partycja.

100 megowa partycja jest potrzebna do tego aby był na niej plik odpowiedzialny za boota, który nie powinien być na partycji systemowej którą chcemy szyfować bitlockerem, cały ten bajer własnie polega na tym ze plik odpowiedzialny za bootowanie nie można szyfrować czy nie powinien być szyfrowany bądź przeszkadza przy szyfrowaniu, nie pamiętam dokładnie ale gdzieś już o tym czytałem